Włochy-Argentyna 0-3, pokaz siły Albiceleste, ostatni mecz Giorgio Chielliniego

Włosi przegrali 0-3 w meczu pokazowym przeciwko Argentynie rozegranym w ramach Finalissima. Była to trzecia edycja starcia, pomiędzy panującymi mistrzami Europy i Ameryki Południowej, poprzednie wygrywała Francja w 1985 roku i Argentyna w 1993.

Na stadionie Wembley zasiadło 90 tysięcy kibiców, spośród których większość zdecydowanie kibicowała reprezentacji Argentyny. Był to też ostatni mecz w barwach Azzurrich Giorgio Chielliniego, który jako kapitan reprezentacji kończy swoją piękną reprezentacyjną karierę.

Pierwsza bramka padła po 27 minutach, kiedy to Messi z lewej strony pola karnego ograł Di Lorenzo i zagrał piłkę wzdłuż bramki do Lautaro Martineza. Napastnikowi Interu nie pozostało nic innego, jak tylko w prostej sytuacji skierować piłkę do bramki Donnarummy. Lautaro asystował również przy drugiej bramce tuż przed przerwą, gdy zagrywał do Angela Di Marii. Piłkarzy przymierzany do Juventusu wyprzedził Chielliniego i lobem pokonał bramkarza Italii. Wynik meczu na 3-0 w doliczonym czasie drugiej połowy ustalił płaskim strzałem z linii pola karnego Paulo Dybala.

Po 45 minut w barwach Włoch rozegrali wspomniany już wcześniej Giorgio Chiellini oraz Federico Bernardeschi, którzy wyszli w pierwszym składzie, a także Manuel Locatelli, który pojawił się na placu gry tuż po przerwie. Pełne 90 minut na boisku spędził Leonardo Bonucci. Paulo Dybala wszedł z ławki rezerwowych dopiero w 90 minucie, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu bramki.

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!