Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej

Poniedzialkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd poniedziałkowych okładek.

Gazzetta dello Sport – ‘O Sole Tuo’ – Napoli już świętuje, trzecie Scudetto może stać się faktem już w niedzielę. Raspadori strzela w doliczonym czasie, kolejna porażka Juventusu. Allegri wściekły: “Byliśmy głupi“. Spalletti: “Wspaniała chwila, po tak długiej podróży“. Leao i Lukaku pokazują swoją klasę. Rafa sam wygrywa sam przeciwko Lecce. “Przedłużenie kontraktu? Tak, ale…” Inter i dwie bramki Romelu przeciwko Empoli. Torino rośnie w siłę na wielki finał sezonu.

Corriere dello Sport – Napoli, jesteś tam, triumf Azzurrich, gol Raspadoriego w 93. minucie i przewrót w Turynie (0-1), Lazio traci już 17 punktów do lidera. Spalletti zdobędzie Scudetto, jeśli w sobotę wygra z Salernitaną, a Sarri nie zdobędzie trzech punktów na San Siro. Gole Di Marii i Vlahovicia anulowane. Lukaku przemienia Inter, a Leao rozświetla Milan: dublety napastników i spektakularne występy przed półfinałem Ligi Mistrzów: Nerazzurri wygrywają 3-0 w Empoli, Pioli pokonuje Lecce. Dziś Roma-Atalanta, Giallorossi szukają czwartego z rzędu zwycięstwa, La Joya jest gotowy, Abraham w podstawowym składzie. Po chaosie na Olimpico Rocchi zawiesza sędziego po porażce Lazio z Toro.

Tuttosport – Juve wściekłe! Anulowany gol Di Marii, a potem Raspadori wbija gwóźdź do trumny w 93. minucie. Sędzia Fabbri w 82. minucie uznał, że Milik faulował Lobotkę, unieważniając kontratak i gol Fideo. Kontrowersje także wokół uderzenia Gattiego w Kvarę, w niedzielę Napoli może zostać mistrzem. Karamoh, Toro przeciw rasistom. Piłkarz celem obraźliwych komentarzy i małpich okrzyków ze strony publiczności Lazio na Olimpico (które było już ostrzegane wcześniej, teraz czas na sankcję). Iworyjczyk zszokowany: “Jak można pozwolić pewnym ludziom w 2023 roku nadal wchodzić na stadiony?”. Uwaga na Lukaku, jest w świetnej formie, dublet i asysta w Empoli. Ułaskawiony przez FIGC, teraz “grozi” Juve. “Inter dał mi wszystko, odwdzięczę się“. Leao meravigliao, kto go teraz zatrzyma? Po Napoli, teraz dwa gole Portgalczyka przeciwko Lecce.