Strona główna » Aktualności » Alessandro Matri chwali Maxa Allegriego
Alessandro Matri chwali Maxa Allegriego
Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Były napastnik Juventusu, Alessandro Matri, w wywiadzie udzielonym włoskiej La Gazetta dello Sport, pochwalił obecnego szkoleniowca Juventusu, Massimiliano Allegriego słowami: „Max jest wartością dodaną. Zjednoczył zespół i uczynił go solidnym. Gra nie jest jeszcze świetna, ale uwydatnia indywidualności piłkarzy. Na dodatek w obronie radzą sobie bardzo dobrze. Stopniowo będzie także wzmacniał napastników”.
Odnośnie do napastników, Matri podzielił się przemyśleniami: „Spodziewałem się więcej bramek po Vlahoviciu i Chiesie, którzy mają świetne umiejętności, ale obaj mają czynnik łagodzący, w postaci dolegliwości fizycznych. W pierwszym sezonie mistrzowskim z Juve, tym w latach 2011-12 z Conte, wszyscy strzelaliśmy podobnie jak w tym roku. Najlepszym strzelcem byłem ja, a zdobyłem tylko 10 bramek” – podsumował były napastnik.
Alessandro Matri podczas swojej kariery występował w wielu włoskich klubach, w tym właśnie w Juventusie, z którym czterokrotnie zdobył mistrzostwo kraju, jeden puchar Włoch i dwukrotnie Superpuchar Włoch. W koszulce Starej Damy pojawił się 92 razy, zdobywając w niej 31 bramek i notując 8 asyst.