Juventus – Inter 1:1 (1:1). Podział punktów w meczu na szczycie

Grafika Meczowa Juvepoland Serie A Juventus Inter

Juventus nie przeskoczył Interu, Inter nie powiększył przewagi nad Juventusem. Dzisiejsze derby d’Italia zakończyły się remisem po tym, jak w pierwszej połowie na bramkę Vlahovicia odpowiedział Martinez.

Bianconeri weszli w ten mecz dobrze, umiejętnie ograniczając atuty Interu i długimi fragmentami kontrolując posiadanie piłki. W 16. minucie po długim wrzucie piłki z autu dobrą okazję zmarnował Chiesa, którego mierzone uderzenie lewą nogą minęło bramkę. Nerazzurri odpowiedzieli słabym uderzeniem głową Martineza po dośrodkowaniu Dumfriesa i niecelnym strzałem Calhanoglu z dystansu. W 27. minucie Vlahović otworzył wynik meczu płaskim uderzeniem prawą nogą – Serb dobrze popracował w środku pola i napędził kontrę, zakończoną płaskim dograniem Chiesy w pole karne. Kilka minut później było już 1:1 – Inter rozegrał płynną akcję od własnej bramki, Thuram urwał się prawą stroną i płasko dograł do Martineza, który uciekł Gattiemu i strzałem z pierwszej piłki pokonał Szczęsnego. Bianconeri wyglądali na oszołomionych tym trafieniem, ale w końcowych minutach pierwszej połowy odzyskali rezon, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie obie drużyny zdecydowały się na bardziej zachowawcze podejście, a w obu polach karnych działo się zdecydowanie mniej. W 50. minucie Thuram uderzył prosto w Szczęsnego po dograniu Mychitariana i… był to jedyny strzał w drugiej połowie. Gra Juventusu nabrała płynności po wejściu Locatellego za Nicolussiego Caviglię, ale Bianconeri nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji. Najwięcej na trybunach działo się w końcówce, gdy na boisku pojawił się Cuadrado, który latem zmienił Turyn na Mediolan – Kolumbijczyk posłał nawet dwa niezłe dośrodkowania z prawego skrzydła, ale bramka Szczęsnego pozostała niezagrożona.

Podział punktów w dzisiejszym meczu wydaje się sprawiedliwym wynikiem, a Juventus ma za zadanie wrócić na zwycięską ścieżkę w kolejnych meczach. Już w piątek Bianconeri zmierzą się w wyjazdowym starciu z Monzą.

Juventus – Inter 1:1 (1:1)
27′ Vlahović (asysta Chiesa) – 33′ Martinez (asysta Thuram)

Juventus (3-5-2): Szczęsny – Gatti, Bremer, Rugani – Cambiaso, McKennie, Nicolussi Caviglia (61′ Locatelli), Rabiot, Kostić (89′ Alex Sandro) – Vlahović (80′ Milik), Chiesa (80′ Kean)

Inter (3-5-2): Sommer – Darmian, de Vrij, Acerbi – Dumfries (70′ Cuadrado), Barella (88′ Frattesi), Calhanoglu (83′ Asllani), Mychitarian, Dimarco (70′ Augusto) – Thuram (88′ Arnautović), Martinez

Żółte kartki: 11′ Cambiaso, 79′ Kostić – 75′ Cuadrado