Allegri: Musimy odbudować się cegła po cegle

Massimiliano Allegri Juventus Frosinone Juventus Twitter

Po serii słabych wyników Juventus odbił się i pokonał Lazio 2:0. Zwycięstwo przybliżyło Bianconerich do finału Pucharu Włoch, a mecz skomentował Massimiliano Allegri. Trener rozmawiał z redakcją Mediaset i zaczął od omówienia anulowania rzutu karnego, który sędzia początkowo przyznał Starej Damie:

Takie decyzje arbitra i VAR-u trzeba uszanować. Nie ma sensu prowadzić debat na ten temat. Najważniejszym było znów zacząć wygrywać, nawet jeśli Puchar Włoch to nie rozgrywki ligowe. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w drugiej przyspieszyliśmy, zdobywając dwa gole. Lazio jest silne, a przed nami wciąż jest rewanż, w którym także musimy spisać się dobrze”.

W przerwie po prostu poprosiłem o więcej ataków na bramkę rywala. Zawsze mówię, że piłka nożna to prosta gra i naprawdę w to wierzę. Powiedziałem, więc, by było więcej ruchu w kierunku bramki przeciwników, a tam na pewno coś się wyklaruje”.

Wygrana z pewnością pozwoli drużynie na chwilę oddechu po ciężkim okresie i odbudowę morale. Allegri ocenił to następująco:

Musimy przywrócić wszystko na miejsce, cegła po cegle, tak by osiągnąć to, co sobie założyliśmy. Ostatnie tygodnie to zawód, były trudne także dla mnie. W piłce nożnej takie rzeczy się zdarzają, a chłopaki zrobili wiele, by utrzymać mentalną równowagę. Potrzeba wielkiej siły, by zagrać tak, jak dziś”.

Na koniec Toskańczyk odniósł się do zachowań trybun. Część kibiców wspierała trenera, ale pojawiły się także gwizdy:

Smucą mnie reakcje kibiców na Alexa Sandro. Rozegrał dla Juve 300 spotkań i ma na koncie ważne tytuły. Jest wielkim profesjonalistą i zasługuje na szacunek. To niedobrze, że fani na niego gwizdali, po wejściu wykonał dwa ważne odbiory. Szanuję naszych sympatyków i uważam, że powinni nam pomagać dopingiem. Można nam wiele zarzucić, ale nie brak nam zaangażowania. Dziś graliśmy, jak drużyna – z pokorą i i determinacją. Zawodnicy mogą cieszyć się z tego wieczoru, z pewnością na to zasłużyli”.

Rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Włoch zaplanowano na 23 kwietnia.