Strona główna » Aktualności » Środowe okładki włoskiej prasy sportowej: Ranieri blisko powrotu do Romy
Środowe okładki włoskiej prasy sportowej: Ranieri blisko powrotu do Romy
Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.
Gazzetta dello Sport – „Juve – obrona do przebudowy”. Po kontuzji Bremera i Cabala klub jest zmuszony szukać wzmocnień. Zainteresowanie skupia się na dwóch Słowakach – Milan Škriniar i Dávid Hancko to główni kandydaci do wzmocnienia defensywy. Claudio Ranieri powraca do Romy: trener, uwielbiany przez fanów, ma objąć stanowisko trenera po spotkaniu z właścicielami klubu. To rozwiązanie ma pomóc drużynie w stabilizacji sytuacji. „Inter nie będzie się na to godził” – klub z Mediolanu jest zaskoczony komentarzami Antonio Conte, po ostatnich kontrowersjach dotyczących braku użycia VARu w meczu Inter-Napoli.
Corriere dello Sport – Marotta i Conte – pierwsze spięcia. Marotta określa Conte jako „inteligentnego i doświadczonego mówcę” oraz sugeruje, że wypowiedzi trenera mają na celu osiągnięcie „określonych rezultatów”. Tematem sporu jest rzut karny przyznany w meczu Interu z Napoli, który nie został zweryfikowany przez VAR. Roma blisko porozumienia z Ranierim: Friedkinowie prowadzą rozmowy z trenerem, który ma objąć stanowisko jako rozwiązanie tymczasowe. Ranieri, mający poparcie kibiców, ma poprowadzić drużynę już w najbliższym meczu. Cabal kontuzjowany, kolejne problemy w defensywie Juventusu.
Tuttosport – Juve w obliczu problemów defensywnych – Lindelöf oferuje swoje usługi. Po kontuzjach Bremera i Cabala, szwedzki obrońca Victor Lindelöf, obecnie grający w Manchesterze United, może być korzystną opcją dla Starej Damy. Kolejne napięcia między Marottą a Conte, w Tuttosport również pojawia się informacja o wymianie zdań między Conte i Marottą w kontekście sędziowskich kontrowersji. Konflikt narasta, a zarzuty Conte wobec pracy arbitrów są komentowane przez Marottę jako działania obliczone na osiągnięcie określonych celów.