Bayern wygrywa po raz kolejny

Bayern Monachium, rywal Starej Damy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, pokonał dzisiaj w Leverkusen miejscową ekipę Bayeru 2:1. Było to dla Bawarczyków dziewiąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Ostatnią porażkę w Bundeslidze piłkarze z Monachium odnieśli właśnie z Bayerem, a było to 28. października minionego roku. Przeciwnicy Juventusu umocnili się na prowadzeniu i są już niemal pewni zdobycia mistrzowskiej patery.

Wynik otworzył napastnik gości, Mario Gomez w 37. minucie spotkania, zdobywając swoją 9. bramkę w tym sezonie ligowym. Dokładnie kwadrans przed końcem meczu wyrównali piłkarze Bayeru – Manuela Neuera pokonał Simon Rolfes. W 87. minucie samobójczego gola strzelił obrońca Aptekarzy, Philipp Wollscheid, ustalając rezultat spotkania na 2:1. Dzięki temu trafieniu Bawarczycy wywieźli z Leverkusen komplet punktów.

Podopieczni Juppa Heynckesa wybiegli na boisko w następującym składzie (4-2-3-1) : Manuel Neuer – Rafinha, Jerome Boateng, Dante, David Alaba – Javi Martinez, Luiz Gustavo (79′ Anatoliy Tymoshchuk) – Arjen Robben (73′ Daniel Van Buyten), Bastian Schweinsteiger, Xherdan Shaqiri – Mario Gomez (71′ Claudio Pizarro).

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
10
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: