Del Piero: Niezapomniane wieczory na Bernabeu

Alessandro Del Piero (na zdjęciu) podzielił się z hiszpańskim dziennikiem AS swoimi wspomnieniami dotyczącymi wielkiej rywalizacji Juve z Realem Madryt. “Pierwszy raz na Bernabeu pojawiłem się w 1996 roku po oglądaniu tego mitycznego stadionu wiele razy w telewizji. Podziwiałem Hierro, Roberto Carlosa i jakbym mógł zapomnieć o Raulu? Myślę, że jego kariera potoczyła się bardzo podobnie do mojej. Jako gracz najbardziej zapamiętałem jednak półfinał w 2003 roku. Zmierzyliśmy się wtedy z drużyną pełną piłkarskich fenomenów, jak Ronaldo czy Zizou i wygraliśmy. Dziś jest to inny ale też świetny Real z Cristiano Ronaldo“.

W swojej karierze otrzymałem bardzo wiele braw w Italii i całej Europie, ale najbardziej w pamięci utkwiły mi dwa momenty. Ostatni aplauz kibiców w Turynie i owacja na Bernabeu po dwóch golach w 2008 roku. To dla mnie wielkie wyróżnienie. Otrzymanie owacji na stojąco w tej świątyni futbolu jest bezcenne. To była świetna, sportowa reakcja fanów Królewskich, którzy uhonorowali przeciwnika. Nigdy tego nie zapomnę“. Real jak zwykle przystępuje do tego meczu w roli faworyta, ale legendarny kapitan Bianconerich docenia osiągnięcia swojej ukochanej drużyny w ciągu ostatnich dwóch lat. “W Europie zawsze jest inaczej, ale Real zmierzy się z dojrzałą i zdeterminowaną drużyną, która zrobi wszystko by zdobyć punkty. Ancelotti był ważną postacią w mojej karierze. Jest świetnym trenerem i jeszcze lepszym człowiekiem. Carlo razem z Marcello Lippim mieli na mnie największy wpływ“.

www.football-italia.net

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: