Allegri: Wszystko dobre, co się dobrze kończy

Juventus w niecodziennych okolicznościach awansuje do finału Pucharu Włoch. Będzie to drugi z rzędu finał tych rozgrywek dla Juve odkąd trenerem Starej Damy został Massimiliano Allegri (na zdjęciu). “Nie oczekiwałem łatwego spotkania. Takie mecze niosą ze sobą pewne ryzyko. Kiedy masz z tyłu głowy wynik 3-0 to bardzo łatwo o spadek koncentracji“. – wyjaśnia po zakończeniu spotkania włoski trener – “W tym meczu kluczowe były momenty. Jak choćby ten, kiedy popełniliśmy błąd przy wyprowadzaniu piłki. Powinniśmy byli rozegrać to zdecydowanie lepiej. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wymienić między sobą choćby dwóch podań. Na bramkę pierwszy strzał oddaliśmy bodaj w 70′ spotkania. Ewidentnie mogłem lepiej przygotować zespół do tego meczu“.

Ostatecznie jestem zadowolony. Gramy w finale. Łatwo nie było. Mieliśmy napięty kalendarz i patrząc na to jak poradziliśmy sobie z Torino, Lazio i Interem trzeba pogratulować zawodnikom“.

Na koniec wywiadu Max Allegri wrócił jeszcze do spotkania rozegranego na grząskim dziś San Siro. “Przez 70 minut byliśmy poza meczem. Po stracie trzeciego gola nadal mieliśmy wiele okazji by zakończyć rywalizację. Tak się nie stało. Na całe szczęście poradziliśmy sobie w rzutach karnych. Wszystko dobre, co się dobrze kończy“.

www.juventus.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
24
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: