Birindelli: Juve zawsze będzie lepsze od Interu

Jeden z weteranów Juventusu, Alessandro Birindelli wymierzył kolejny atak w stronę Interu, mówiąc, że Nerazzurri zawsze będą gorsi od Starej Damy.

Po kolejnym scudetto z rzędu dla Interu, opuszczający powoli szeregi Bianconerich obrońca, został zapytany o to czy Inter rzeczywiście na nie zasłużył: “Z pewnością. Mieli najsilniejszy zespół” – powiedział w wywiadzie dla Tuttosport. “W pewnym sensie są podobni do Juventusu, który za Fabio Capello zdobył dwa mistrzostwa z rzędu, z czego jedno nam odebrano.

Stara Dama zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Italii w latach 2005 i 2006, które później zostały anulowane w wyniku afery Calciopoli. Większość Juventinich nigdy się z tym nie pogodziło, a niektórzy obwiniają za wszystko Inter. Jednym z takich ludzi jest właśnie Birindelli: “Inter wie kto zdobył te tytuły. Piłkarze z Mediolanu dobrze wiedzą kto był wtedy dominatorem na boisku. Nigdy nie byliśmy gorsi od Interu, nawet w tym roku. Gdy zwyciężyliśmy na San Siro, spojrzałem na ich piłkarzy i dostrzegłem pewien kompleks niższości.

Birindelli rozstaje się ze Starą Damą po 11-letnim pobycie w klubie: “Przepełnia mnie dziwne uczucie pustki, ponieważ Juve było moim życiem przez ostatnie 11 lat i już za nim tęsknię.

www.goal.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
36
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: