Juventus – Siena 4:2

Juventus pewnie pokonał Sienę 4-2 w 17. kolejce Serie A. Wspaniały występ zanotował Alessandro Del Piero, który bramkarza gości pokonał dzisiejszego dnia trzykrotnie. W miarę dobrze wypadł David Trezeguet, który właśnie dzisiaj chciał udowodnić, że wart jest pieniędzy których żąda w nowym kontrakcie.
Pierwsza bramka dla Juve padała już w 15 minucie, kiedy w polu karnym Conte został sfaulowany przez Delli Cariego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł niezawodny Alex i pewnie wykorzystał okazję na objęcie prowadzenia.
W kolejnych minutach Juve atakował chcąc podwyższyć, w czym skutecznie przeszkadzała obrona gości z Cirillo na czele. W końcu w 37 minucie Zambrotta udanie podał do Trezegueta, a ten nie miał problemów z pokonianiem Rossiego.
W drugiej połowie Juventus nie przestawał atakować. Niestety już na początku z powodu kontuzji zejść musiał Alessandro Birindelli – zastąpił go Igor Tudor. Chwilę potem Del Piero miał okazję jednak przestrzelił. Ale “co się odwlecze to nie uciecze” jak mówi przysłowie i w 59 minucie Alexa w polu karnym faulował D’Aversa. Del Piero drugi raz pewnie pokonał bramkarza Sieny. W 64 minucie ponownie błysnął Alex. Pewnie minął Delli Cariego i trzeci raz umieścił piłkę w siatce – zatem hat-trick!
Niestety czwarta bramka całkowicie uśpiła Starą Damę. Siena groźnie zaatakowała. W 71 minucie w pole karne wpadł Lazetic i Buffon musiał go faulować. “Jedenastkę” na bramkę pewnie wykorzystał Ventola.
Siena nie przestawała atakować i parę minut przed końcem meczu Buffon został ponownie pokonany przez Ventolę.
Sędzia przedłużył spotkanie o cztery minuty jednak kibice na Delle Alpi zamiast cieszyć się z pewnego zwycięstwa fetowali bramkę Empoli na San Siro. Niestety Roma nie potrafiła dzisiaj stracić punktów. Wieczorem Brescia podejmuje Milan.

15′ Del Piero (kar.), 37′ Trezeguet, 59′ Del Piero (kar.), 64′ Del Piero – 71′ Ventola (kar.), 80′ Ventola

Juventus (4-3-1-2): Buffon – Birindelli (53′ Tudor), Ferrrara, Montero, Zambrotta – Camoranesi, Conte (74′ Iuliano), Appiah (65′ Tacchinardi) – Nedved – Del Piero, Trezeguet

Siena (4-4-2): Rossi – Cirillo, Delli Carri (66′ Menegazzo), Mignani, Cufre’ – Taddei, D’Aversa, Vergassola, Guigou (66′ Lazetic) – Flo, Chiesa (46′ Ventola)

Kartki: Trezeguet, Montero – Taddei, Flo