Juventus nie popisał się…

Juventus nie popisał się na Stadio Olimpico i doznał wręcz blamażu przegrywając z Romą 0-4. Wystarczy wspomnieć, że dotychczasowe najwyższe zwycięstwo Romy nad Juve to 5-0. Czyli niewiele brakowało do powtórzenia tego wyniku. W barwach Juve nie wystąpił Alex Del Piero (problemy z mięśniami), ale nie wiadomo czy jego występ coś by zmienił. Zawaliła cała drużyna. Począwszy od linii obrony poprzez linię pomocy, kończąc na ataku, który i tak nie miał wypracowanych żadnych dogodnych sytuacji.
Zaczęło się od ataków Romy i tak w sumie przebiegał cały mecz. Juventus może stworzył dwie groźne okazje w przeciągu całego meczu w czym jedna to niewykorzystany rzut karny przez Davida Trezegueta.
Już w 15 minucie po zamieszaniu podbramkowym Dacourt pokonał Buffona. Należy wspomnieć, że strzelał zza pola karnego. Chwilę później mogło być już 2-0 ale Totti trafił w poprzeczkę – Buffon przy tym strzale był bez szans.
Piłkarze Juve starali się zmienić obraz gry i rezultat – najbliższy był tego Pavel Nedved, którego strzały mijały bramkę Pelizzolego o dobre parę metrów.
Druga połowa to ciągłe ataki Romy i nieudolnośc piłkarzy Juve. W 53 minucie było już praktycznie po meczu kiedy Montero faulował w polu karnym Cassano a “jedenastkę” pewnym uderzeniem na gola zamienił Francesco Totti.
Parę minut później Stara Dama grała już w osłabieniu – Montero musiał zejść po brutalnym faul na kapitanie Romy.
Od tej pory było już tylko gorzej. Roma atakowała, Juventus tylko próbował. Nawet zmiany przeprowadzone przez Lippiego nie zmieniły obrazu gry.
W 70 minucie Cassano trafił na 3-0 by pięć minut przed końcem meczu całkowicie pogrążyć Juve trudnym uderzeniem z głowy.
A ponieważ Milan wygrał swoje spotkanie Juve ma już osiem punktów straty i raczej może pomarzyć o trzecim z rzędu Scudetto.

Roma 4-0 Juventus
13′ Dacourt, 53′ Totti (kar.), 70′ Cassano, 85′ Cassano

Roma (4-4-3): Pelizzoli – Panucci, Chivu, Zebina, Samuel – Mancini, Emerson, Dacourt (90′ De Rossi), Lima – Totti (90′ D’Agostino), Cassano (87′ Carew)
Juventus (4-3-1-2): Buffon – Thuram, Legrottaglie, Montero, Zambrotta – Camoranesi, Conte (58′ Tudor), Tacchinardi (67′ Appiah)- Nedved – Di Vaio (45′ Miccoli), Trezeguet

Kartki: Samuel, Cassano – Montero (czerwona 56′), Camoranesi, Conte