Przepisy wrócą do dawnej formy?

Przepis dotyczący ilości obcokrajowców sprowadzanych do klubów w trakcie mercato, który wywołał prawdziwą burzę w środowisku klubów włoskich, może zmienić się już latem tego roku. Istnieje spora szansa, że wszystko wróci do “starego” porządku.

Latem ubiegłego roku to między innymi Juventus odczuł konsekwencje zmiany przepisów: decyzją władz Calcio włoski klub mógł sprowadzić tylko jednego piłkarza nie należącego do Unii Europejskiej do swojej drużyny. Tym samym Giuseppe Marotta wiedział, że nie jest w stanie kupić Milosa Krasicia i Edina Dżeko, a musi zdecydować się tylko na jednego z nich.

Od lipca bieżącego roku wszystko może jednak wrócić “do normy” – prawdopodobnie przepis ów zostanie przywrócony do poprzedniej formy i kluby będą mogły sprowadzać dwóch obcokrajowców. Jak podają media, w międzyczasie, na przestrzeni najbliższych miesięcy, ma się odbyć walne zgromadzenie działaczy ligi włoskiej, na którym to kwestia ta ma zostać przedyskutowana.

www.tuttojuve.com
www.tuttomercatoweb.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
25
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: