Juventus odpadł z Ligi…

Juventus odpadł z Ligi Mistrzów po kolejnym fatalnym meczu. Tym razem zotał pokonany 1-0 przez Deportivo La Coruna, które w pierwszym meczu uzyskało taki sam wynik.
Mimo wielkich zapowiedzi piłkarzy i samego trenera mecz nie stał na wysokim poziomie, a Bianconerim zabrakło po prostu chęci, bo umiejętności to chyba im nie brakuje choć i tu co niektórzy mogli by się spierać. Niestety już na samym początku z gry wypadł Alex Del Piero. Prawdopodobnie odnowiła mu się kontuzja z początku sezonu. Chwilę potem Pandiani wykorzystał błąd Montero i Ferrary i już w 12 minucie ustalił wynik meczu. I była to jedna z dogodniejszych okazji Deportivo w pierwszej połowie. W tym momencie Bianconeri musieliby strzelić trzy bramki nie tracąc żadnej aby awansować do kolejnej rundy.
Jednak nie zanosiło się nawet na jedną bramkę. Piłkarze Starej Damy coś tam starli sie konstruować, ale były to ataki bardzo mizerne. Jedyną groźną okazję zmarnował Miccoli kiedy z paru metrów trafił w Molinę.
Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, wprawdzie Appiah trafił w poprzeczkę, a póżniej Miccoli w słupek do zmiany wyniku nie doszło. W doliczonym czasie gry Naybet był bliski podwyższenia rezultatu.
Tym samym przygoda z Ligą Mistrzów dobiegła końca. Juventus może jeszcze zdobyć Scudetto i Puchar Włoch jednak z taką formą, jaką prezentują piłkarze jest to raczej mało prawdopodobne.

Juventus – Deportivo 0:1
12′ Pandiani

Juventus (4-3-1-2): Buffon – Ferrara, Thuram, Montero, Legrottaglie (46′ Pessotto) – Camoranesi (70′ Chiumiento), Tacchinardi, Appiah – Nedved – Del Piero (9′ Miccoli), Di Vaio

Deportivo (4-2-3-1): Molina – Scaloni, Andrade, Naybet, Capdevilla – Mauro Silva, Sergio – Victor, Valeron (77′ Duscher), Luque (62′ Fran) – Pandiani (82′ Tristan)

Kartki: Tacchinardi, Ferrara, Montero – Victor