PRZED MECZEM UDINESE -…

PRZED MECZEM UDINESE – JUVENTUS (sobota, godz. 18:00)

Obecny sezon jest dla gospodarzy doskonały. Mają punkt przewagi nad Interem, a od miejsc premiowanych grą w Lidze Mistrzów dzielą ich tylko trzy punkty. Z kolei Juventus miał najgorszy w tej kadencji Lippiego tydzień – odpadł z Ligi Mistrzów, stracił szanse na Scudetto i znacznie oddalił się od zdobycia Pucharu Włoch.
Udinese od trzech kolejek nie wygrało meczu, uzyskali jedynie dwa remisy. Mają szczęście, że o europejskie puchary rywalizują z Lazio, Parmą i Interem, bo inaczej już dawno pogrzebaliby swoje szanse.
Bianconeri przegrali trzy ostatnie mecze, więc wygrana jest koniecznością. O ile Scudetto jest poza zasięgiem, o tyle drugie miejsce jest całkiem realne. Oznacza to, że Juventus czeka jeszcze spora praca w tym sezonie. Pomimo długiej listy kontuzjowanych zawodników, Lippi nadal może liczyć na charakter i ducha walki, które można było zobaczyć w pierwszych połowach spotkań z Milanem i Lazio.

Z OSTATNIEJ CHWILI

Udinese: Pierini i Sensini są kontuzjowani, Muntari pauzuje za kartki.
Juventus: Ostatnio do kontuzjowanych dołączył Miccoli. Reszta z nich to Del Piero, Iuliano, Zambrotta i Montero. Od pierwszej minuty zagra prawdopodobnie Maresca, tak samo Trezeguet. Birindelli rozpocznie mecz na ławce.

ZAWODNICY GODNI UWAGI

Jankulovski (Udinese): Dużo mówi się o tym, że Czech w przyszłym sezonie będzie grał w Juve. Póki co wciąż jest z Udinese, będzie chciał upewnić swoich przyszłych szefów, że podejmują właściwą decyzję.
Trezeguet (Juventus): Dopiero co wyleczył kontuzję barku. Pogłoski mówią o transferze do Barcelony, ale on sam zawsze twierdził, że chce zostać na długo w Turynie.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Udinese (3-4-2-1): De Sanctis; Bertotto, Kroldrup, Felipe; Alberto, Pinzi, Pizarro, Jankulovski; Castroman, Jorgensen; Iaquinta
Juventus (4-4-1-1): Buffon; Ferrara, Tudor, Legrottaglie, Pessotto; Camoranesi, Maresca, Tacchinardi, Appiah; Nedved; Trezeguet

PROGNOZA

Bez formy, z masą kontuzji – Juventus będzie potrzebował czegoś więcej, niż tylko charakteru, aby pokonać solidne Udinese. Słabym punktem gospodarzy wydaje się być gra u siebie. Juventus wygra 1-0.