Lippi komentuje zwyciestwo z Udinese

Juventus w dobrym stylu pokonał Udinese (3-0). Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zdobyli je sami pomocnicy: Zambrotta, Nedved i Davids.
Po meczu Lippi powiedział:
“Uważam, że tworzymy teraz zgraną paczkę. Pokazaliśmy, że osiągnęliśmy znacznie wyższy poziom niż w przeszłości, zwłaszcza od strony mentalnej. W pierwszej rundzie mogliśmy nie wygrać meczów z silnymi drużynami, zwłaszcza z Chievo. Teraz kiedy naprawdę chcemy liczyć się w walce o Scudetto musimy pokonać Inter, Milan, Romę i Lazio.
Myślę, że gramy dobrze, więc i tak byśmy osiągnęli zwycięstwo, nawet gdyby Muzzi strzelił. Znajdujemy się na przyzwoitym poziomie, a wygrana jest konsekwencją tego co robimy.
Nowy trener, nowi piłkarz. Potrzeba czasu na zmianę taktyki. Od teraz powinniśmy oglądać prawdziwy Juventus.”

Marcello Lippi był pod wrażeniem gry Edgara Davidsa:
“Edgar zagrał wspaniały mecz. Musi teraz grać tak samo przez następne miesiące.”

Na konferencji prasowej Lippi powiedział, że Zambrotta nie mógł grać w drugiej połowie z powodu problemów z mięśniami.

Buffon tak oto skomentował spotkanie:
“Czuję się dobrze. Cała grupa zagrała dobrze. Nie tylko z mojego powodu. Kiedy drużyna gra dobrze, zwycięstwo jest piękniejsze.”

Mimo zwycięstwa Juve nadal znajduje się na czwartej pozycji. Jednak Buffon uważa, że to zdobycie trzech punktów i tak było ważne.
“W tym okresie musimy trzymać się zwycięstw. Pięć punktów straty? Dobra, czas na odrobienie tego!”

Nedved, strzelec drugiej bramki powiedział po meczu:
“Bardzo się cieszę ze zdobytej bramki. Zwłaszcza takiej. Przez jakiś czas nie udawało mi się to. Przechodzimy ciężki okres, ale dobrze na niego zareagowaliśmy i teraz jesteśmy gotowi robić wielkie rzeczy i walczyć o ważne bramki.
Conte i Ferrara są weteranami i wiedzą jak smakuje zwycięstwo. Musimy ich brać za przykład. Grają bardzo dobrze. Fakt, że wrócili do gry jest dla nas bardzo ważny.”