Juventus zajął drugie miejsce…

Juventus zajął drugie miejsce w Trofeum TIM. Przeciwnikami Starej Damy na stadionie w Anconie byli Inter i Milan Trofeum zdobył Inter wygrywając oba swoje mecze po 1-0.
Mecze były rozgrywane po 45 minut (bez przerw) na zasadzie “każdy z każdym”.
Pierwsze zmierzyły się zespoły Juve i Milanu. Po ostrej grze i walce wygrali podopieczni Lippiego 1-0 dzięki wspaniałej bramce Appiaha. Tym samym Juventus zagwarantował sobie ponad godzinną przerwę.
W tym czasie na murawe wbiegli piłkarze Interu i również pokonali Milan 1-0 dzięki bramce Kallona.
W finale zatem Bianconeri zagrali z Interem. Niestety mimo dość silnego składu nie potrafili strzelić bramki Toldo i choćby wyrównać stanu spotkania po tym jak w trzeciej minucie Buffona pokonał Crespo. Nie popisał się także sędzia liniowy, który parokrotnie źle odgwizdywał spalone piłkarzy Juve.

JUVENTUS – MILAN 1:0
30′ Appiah

Skład Juve: Buffon – Pessotto, Iuliano, Montero, Thuram – Maresca, Appiah, Conte – Nedved – Di Vaio, Olivera

JUVENTUS – INTER 0:1
3′ Crespo

Skład Juve: Buffon – Zambrotta, Ferara, Birindelli, Montero (18′ Di Vaio) – Tacchinardi, Tudor, Davids, Camoranesi – Nedved, Del Piero