Przed meczem Juventus – Cagliari

Krótka przerwa zimowa w rozgrywkach Serie A dobiegła końca. Piłkarze Juventusu rozpoczną nowy rok kalendarzowy od potyczki z Cagliari na własnym stadionie. Sardyńczycy zaliczyli bardzo dobry początek sezonu, ale w pięciu ostatnich kolejkach przed przerwą wygrali tylko raz. Podopieczni Maurizio Sarriego zrobią wszystko, by zmazać plamę po przegranej z Lazio i powinni zacząć pokazywać zwyżkę formy przed zbliżającą się wielkimi krokami wiosną.

Bianconeri będą musieli poradzić sobie jutro bez kontuzjowanych Chielliniego i Khediry oraz zawieszonego na trzy kolejki Bentancura. Urugwajczyka w linii pomocy zastąpić ma Rabiot, a przedmeczowe dylematy Sarriego dotyczą obsady jednego z miejsc na środku obrony oraz pozycji trequartisty. Ostatnie doniesienia każą sądzić, że szkoleniowiec postawi na De Ligta i Ramseya kosztem Demirala i Dybali, choć ostateczną decyzję podejmie zapewne tuż przed meczem.

Historia meczowa, fakty

★ Będzie to 86. pojedynek Juventusu z Cagliari. Dotychczas Bianconeri wygrali 42 takich pojedynków przy 29 remisach i 14 triumfach Sardyńczyków.
★ W poprzednim sezonie Juventus triumfował nad swoim kolejnym rywalem w obu rundach – pierwszy mecz w Turynie zakończył się wynikiem 3:1, w rewanżu było 2:0 po trafieniach Bonucciego i Keana.
★ W poszukiwaniu ostatniego triumfu Cagliari nad Juve musimy cofnąć się o ponad 10 lat – było to jesienią 2009 roku, gdy prowadzeni przez Massimiliano Allegriego Rossoblu wygrali u siebie 2:0.
★ W barwach Cagliari występuje wypożyczony z Juventusu Luca Pellegrini, który powinien pojawić się jutro w wyjściowym składzie. Bianconerich w swoim piłkarskim CV mają również Mattiello i Cerri, którzy prawdopodobnie usiądą jutro na ławce rezerwowych.
★ Najlepszym strzelcem Cagliari w tym sezonie jest Joao Pedro, który ma na koncie już 11 ligowych trafień.
★ Mecz ten poprowadzi Piero Giacomelli. Juventus wygrał 11 z 12 meczów sędziowanych przez niego meczów i raz zremisował, bilans Cagliari to 5-2-6.

Przewidywane składy

Juventus (4-3-1-2): Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt/Demiral, Alex Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi – Ramsey/Dybala – Higuain, Ronaldo
Cagliari (4-3-1-2): Olsen – Farago, Walukiewicz, Klavan, Pellegrini – Nandez, Cigarini, Rog – Nainggolan – Joao Pedro, Simeone