#FINOALLAFINE

Pioli: Juve najlepsze we Włoszech

Stefano Pioli na antenie Milan TV z respektem wyrażał się wczoraj o pucharowym przeciwniku: “Juventus to najlepsza drużyna we Włoszech i jedna z najlepszych w Europie, myślę jednak, że możemy pokazać, iż nie odstajemy od nich“.

Trener Milanu podkreślał, że półfinałowy mecz Pucharu Włoch, będzie dla Rossonerich okazją do przełamania: “Byłoby zbyt łatwo, gdybyśmy przystępowali do niego w nastrojach z pierwszej połowy derbów Mediolanu. Wyszliśmy z nich połamani, ale była to dla nas lekcja, która musimy przyswoić. Jutrzejszy mecz jest dla nas bardzo ważnym celem, musimy odwrócić złą passę. Jesteśmy w stanie zagrać dobrze i spróbować dojść do finału Pucharu Włoch, co z naszego punktu widzenia byłoby istotnym rezultatem. Jesteśmy przygotowani tak dobrze, jak to możliwe do tego spotkania, to jest nasza wielka szansa“.

Nikogo nie zaskakuje, że Pioli wracał myślami do derbowej porażki: “Pokazaliśmy w tym meczu wiele dobrego, zademonstrowaliśmy, że zbliżamy się do poziomu najmocniejszych drużyn. To powinno dawać nam zaufanie i świadomość, że mamy środki, by zwyciężać. Musimy jednak zrozumieć, że na pewnym poziomie nie można już poddawać się presji“.

“Jutro musimy pokazać znacznie większą konsekwencję w grze, a jednocześnie maksymalny poziom zaangażowania. Przed nami jeszcze wiele celów i jutro powinniśmy zagrać dobrze” – dodawał Pioli. “Zmierzymy się z najlepszą drużyną we Włoszech i jedną z najsilniejszych w Europie. Mecz z nimi da nam okazję, by pokazać, że nie jesteśmy gorsi. Wszystkie spotkania musimy rozgrywać z przekonanie. Dobry wynik jutro da nam przewagę w perspektywie rewanżu, który będzie najistotniejszy“.

Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Najnowsze aktualności

Przed meczem Juventus – Torino

Buffon: Ogień wciąż płonie

Artykuł: Piłkarz, który uwodzi wielkich trenerów

Agresti: Milik zaakceptował ofertę Juve

Juventus po kolejną gwiazdę Barcelony?

Wyniki konkursu

160 mln € zysków kapitałowych

Atak wzmocniony jednak po włosku?

Leggo: Powrót Dybaldo

37 Campioni D'Italia