Przed meczem Juventus – Milan (Puchar Włoch)

Przed Meczem Juventus Milan Puchar Wloch

Tęskniliście? My tak! Już w piątek, po 96-dniowej przerwie, piłkarze Juventusu wznowią sezon 2019/2020. Na początek – rewanżowy mecz półfinału Pucharu Włoch przeciwko Milanowi. Jak będzie wyglądała gra obu drużyn po kwarantannie? Czy pozbawieni Ibrahimovicia i Hernandeza Rossoneri będą w stanie postawić się gospodarzom?

Będzie to pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek we Włoszech – można być więc pewnym, że oczy całego kraju skierują się na murawę Allianz Stadium. Jeśli rewanż zakończy się takim samym wynikiem jak pierwszy mecz, nie zobaczymy dogrywki – obie drużyny przejdą od razu do serii rzutów karnych.

Z obozu rywala

Po remisie z Juventusem w pierwszej odsłonie półfinałowego starcia Rossoneri rozegrali trzy mecze ligowe – najpierw wygrali u siebie z Torino (1:0), potem zremisowali na wyjeździe z Fiorentiną (1:1), by tuż przed przerwą przegrać w Mediolanie z Genoą (1:2). Dwie z trzech bramek zdobytych w tych spotkaniach przez Milan zdobył Ante Rebić, który pokonał Buffona w pierwszym meczu półfinałowym na San Siro. Media informują, że pod nieobecność kontuzjowanego (oraz zawieszonego za kartki) Ibrahimovicia, to właśnie Chorwat będzie pełnił rolę wysuniętego napastnika w jedenastce Pioliego na ten mecz. Za jego plecami zobaczyć mamy pięciu pomocników, których ustawienie zapewne będzie zmieniać się zależnie od przebiegu gry. Miejsce zawieszonego Hernandeza na lewej obronie zająć ma Calabria.

Sytuacja kadrowa

Mimo długiej przerwy w rozgrywkach, Juventus wciąż zmaga się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Kontuzji mięśniowej po wznowieniu treningów doznał Higuain, w ostatnim czasie indywidualnie trenowali Chiellini i Ramsey – całej trójki raczej nie zobaczymy jutro w akcji, podobnie jak dochodzącego do siebie po zerwaniu więzadeł Demirala. Włoskie media zgodnie donoszą, że Sarri na pozycji registy ponownie postawi na Bentancura – Urugwajczyk zastąpił Pjanicia w ostatnim meczu przeciwko Interowi i zebrał wysokie noty. U jego boków zobaczymy mistrzów świata – Matuidiego i Khedirę, z kolei ofensywne trio stworzyć mają Costa, Dybala i Ronaldo. Zdaniem mediów jedynym poważniejszym dylematem Sarriego jest obsada pozycji prawego obrońcy – zobaczymy tam Danilo lub Cuadrado. Resztę bloku defensywnego stworzą Bonucci, de Ligt i Alex Sandro, którymi dyrygował będzie Buffon.

Historia meczowa, fakty

★ Będzie to 216. starcie Juventusu z Milanem. Bilans dotychczas rozegranych pojedynków przemawia na korzyść Bianconerich, którzy wygrali 86 razy wobec 68 remisów i 61 triumfów Rossonerich.
★ W ramach Pucharu Włoch obie drużyny mierzyły się do tej pory 26 razy, bilans tych meczów również wypada na korzyść Juve (11-7-8). Ostatni taki pojedynek to finał Pucharu Włoch 2017/2018, gdy Bianconeri rozbili historycznego rywala aż 4:0 na Stadio Olimpico w Rzymie. Chcąc odszukać ostatnią wygraną Milanu, musimy cofnąć się aż do… sezonu 1984/1985.
★ W pierwszej odsłonie tego dwumeczu padł wynik 1:1. Na trafienie Ante Rebicia z 61. minuty odpowiedział Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.
★ Milan sięgał po Puchar Włoch 5-krotnie, ostatni raz w 2003 roku. Rossoneri aż 9 razy polegli w finale tych rozgrywek.
★ Odkąd Paulo Dybala gra na włoskich boiskach, strzelił przeciwko Milanowi osiem bramek (sześć w koszulce Juventusu) – więcej zdobył jedynie w meczach z Udinese (9) i Lazio (11).
★ Jutrzejszy mecz poprowadzi Daniele Orsato. 44-latek sędziował do tej pory 34 mecze Juventusu, Bianconeri wygrali 17 z nich, 12-krotnie remisując i 5-krotnie przegrywając. Bilans Milanu pod okiem Orsato to 9-12-7. Po raz ostatni pojedynek obu jutrzejszych rywali rozstrzygał w sezonie 2015/2016, gdy Bianconeri wygrali 2:1 na San Siro po golach Pogby i Mandżukicia.

Przewidywane składy

Juventus (4-3-3): Buffon – Danilo/Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro – Khedira, Bentancur, Matuidi – Costa, Dybala, Ronaldo
Milan (4-2-3-1): Donnarumma – Conti, Kjaer, Romagnoli, Calabria, – Kessie, Bennacer – Calhanoglu, Paqueta, Bonaventura – Rebić