Przed meczem Juventus-Sampdoria

Przed Meczem Juventus Sampdoria

Jedynie dwóch punktów brakuje Juventusowi by zapewnić sobie dziewiąte z rzędu scudetto. Jedno zwycięstwo, bądź dwa remisy w ostatnich trzech meczach to nie jest rzecz, o którą statystyczny kibic Starej Damy w normalnych warunkach powinien się martwić. Niestety forma Bianconerich w ostatnich tygodniach daleka jest od optymalnej i o wygraną z dobrze dysponowaną Sampdorią nie będzie łatwo.

Z obozu rywala

Sampdoria zajmuje w tabeli czternaste miejsce z bezpieczną przewagą dziewięciu punktów nad znajdującym się w strefie spadkowej osiemnastym Lecce. Jeszcze miesiąc temu sytuacja klubu z Genui nie była kolorowa, a kibice Sampdorii obawiali się o ligowy byt swojego zespołu. Blucerchiati zanotowali jednak pięć zwycięstw w ostatnich siedmiu spotkaniach, pokonując między innymi w meczach wyjazdowych Udinese czy Parmę, oraz pewnie deklasując u siebie SPAL oraz Cagliari. Co prawda humor kibicom Sampdorii popsuła nieco ostatnia porażka w prestiżowym derbowym pojedynku z Genoą, jednak wobec widma spadku, które jeszcze niedawno wisiało nad ekipą Claudio Ranieriego, nie jest to najgorsze co mogło się Sapmdorii przydarzyć. W Genui panuje zadowolenie z pracy Ranieriego, ostatnio pojawiły się również doniesienia o możliwym przedłużeniu wygasającego z końcem sezonu kontraktu. W ekipie przyjezdnych w meczu z Juventusem nie zagrają pauzujący za kartki Colley oraz Vieira.

Sytuacja kadrowa

Oprócz Chielliniego, Khediry i De Sciglio, tym razem Maurizio Sarri będzie musiał ustawiać meczową jedenastkę bez jeszcze jednego zawodnika. Douglas Costa, bo o nim mowa, po meczu z Udinese przeszedł badania, które wykazały uraz mięśnia przywodziciela w prawym udzie. Stan Brazylijczyka zostanie oceniony ponownie za około dwa tygodnie, jednak biorąc pod uwagę historię kontuzji Costy w barwach Juventusu, prawdopodobnie piłkarza nie zobaczymy już na boisku w tym sezonie. Skrzydłowy w ostatnich meczach wchodził głównie w drugich połowach, na boisko więc od pierwszej minuty tak jak ostatnio wyjdzie niemal na pewno Federico Bernardeschi.

Historia meczowa, fakty

★ Będzie to 133. starcie Juventusu z Sampdorią. Historyczny bilans przemawia na korzyść Bianconerich, którzy wygrali 68 razy wobec 37 remisów i 27 porażek
★ Juventus strzelał bramki Sampdorii w każdym z ostatnich dziesięciu domowych meczów, łącznie zdobywając ich aż 29.
★ Stara Dama wygrała ostatnie cztery domowe spotkania przeciwko Sampdorii, jeśli dziś zwycięży po raz piąty, wyrówna swoje osiągnięcie z 1968 roku.
★ Juventus w ostatnich sześciu spotkaniach stracił aż 13 bramek, w całej Serie A jedynie Brescia oraz SPAL mają gorsze statystyki w tym okresie czasu
★ Ostatnie spotkanie rozegrane 18 grudnia 2019 roku w Genui, Juventus wygrał 2-1 po cudownych golach Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybali

Przewidywane składy

Juventus (4-3-3): Szczęsny – Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Bentancur, Rabiot, Matuidi – Bernardeschi, Dybala, Ronaldo
Sampdoria (4-4-2): Audero – Bereszyński, Yoshida, Tonelli, Augello – Depaoli, Thorsby, Linetty, Jankto – Quagliarella, Gabbiadini