Juventus – Sampdoria 3:0 (1:0)

Zwycięskie otwarcie ligowego sezonu 2020/2021 w wykonaniu Juventusu. Bianconeri odnieśli pewne zwycięstwo w domowym spotkaniu z Sampdorią, którą pokonali 3:0 po trafieniach Kulusevskiego, Bonucciego i Ronaldo.

Podopieczni Pirlo od początku spotkania odważnie ruszyli na rywala i już w 13. minucie otworzyli wynik – Ronaldo wdał się w drybling z obrońcami w polu karnym Sampdorii, piłka spadła pod nogi ustawionego na skraju pola karnego Dejana Kulusevskiego, a ten mierzonym, podkręconym strzałem trafił do bramki Audero przy samym słupku.

Sampdoria nie miała wiele do powiedzenia, a Juventus kontynuował napór – dwie szanse bramkowe miał Ronaldo, który najpierw trafił w poprzeczkę, a później chybił w dogodnej sytuacji. W grze Juve zauważyć można było sporo ciekawych rozwiązań taktycznych i wysoki poziom zaangażowania.

W przerwie Ranieri przeprowadził trzy zmiany, ale obraz gry Sampdorii nie uległ zmianie. Bianconeri nieco zwolnili tempo i pierwsze fragmenty drugiej połowy nie należały do najciekawszych. W 78. minucie Leonardo Bonucci dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym gości po rzucie rożnym i podwoił prowadzenie Starej Damy.

Druga bramka wprowadziła nieco rozluźnienia w szeregi Juve i swoje okazje bramkowe miał Quagliarella – w pierwszej sytuacji dobrze powstrzymał go Szczęsny, w drugiej piłka minęła słupek. Bianconeri trafili po raz trzeci w 88. minucie – Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie do Cristiano Ronaldo, a Portugalczyk pewnym strzałem pokonał Audero.

13′ Kulusevski, 78′ Bonucci, 88′ Ronaldo (asysta Ramsey)

Juventus (3-4-1-2): Szczęsny – Danilo, Bonucci, Chiellini (82′ Demiral) – Cuadrado (78′ Bentancur), Rabiot, McKennie, Frabotta (67′ De Sciglio) – Ramsey – Kulusevski (82′ Costa), Ronaldo
Sampdoria (4-5-1): Audero – Bereszyński, Colley, Tonelli (46′ Yoshida), Augello – Depaoli (46′ Ramirez), Thorsby (70′ Damsgaard), Ekdal, Leris (46′ Quagliarella), Jankto – Bonazzoli (69′ Verre)

Zółte kartki: 54′ Frabotta – 4′ Tonelli

11 komentarzy
sebaso

mi sie podobała ze nie było głupich strat w prostych sytuacjach jak za sariego

MDM
MDM

Za wcześnie na głębsze przemyślenia i wnioski, zwłaszcza będąc jeszcze w emocjach po meczu. Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, zwłaszcza ze względu na Pirlo. To był bardzo udany debiut. Juve miało mecz pod kontrolą i Sampdoria nie była w stanie nam zagrozić. Przepiękny gol "Kulu" w debiucie, cudo. Bardzo aktywny Mc Kennie, ambitny, waleczny i już teraz wiele potrafiący, ale ten zawodnik może (i musi!) stać się naprawdę wielkim piłkarzem. Oby omijały go urazy, a on sam zachował chłodną głowę, bo "papiery na granie" ma. Cieszy też występ Ramseya, pewny, ambitny, wiele zauważający na boisku, asystujący. Z całą pewnością nie powinniśmy się go pozbywać. Już wcześniej pisałem, że zasługuje na sezon drugiej szansy, bo przychodząc do nas miał bardzo pod górkę. Chiellini - niewiarygodne, że po tej długiej przerwie nadal gra jak profesor. Bonucci - bardzo udanie. Danilo - bez zastrzeżeń, szkoda, że nie padł gol po jego strzale, bo byłoby to piękne trafienie. Rabiot - bez zastrzeżeń. Podobnie Cuadrado. Ciekawe czy ktoś spodziewał się Frabotty w wyjściowym składzie? Nie było może błysku, ale solidność i brak kompleksów tak. To nie będzie gracz pierwszej jedenastki, ale niech zdobywa doświadczenie. CR7? Mógł mieć hat-tricka, a może i więcej - zdobył jednego gola, ale bardzo ładnego. Spokojnie, Cris już rozkręcony wykorzystałby więcej okazji, a poza tym miał trochę pecha. "Szczęściarz" nie miał wiele pracy, więc trudno ocenić jego dyspozycję. Jeśli o mnie chodzi, to cieszę się, gdy nasz bramkarz nie musi nam ratować tyłka. A przecież graliśmy bez Dybali, de Ligta, Alexa i Arthura, zaś Bentancur grał niezbyt długo. Osobiście jestem zadowolony, oby tak dalej, oby jeszcze lepiej. Może przesadzam, ale wg mnie dało się zauważyć świeższe podejście do gry - efekt Pirlo? Zobaczymy. Oby! 🙂

Del
Del

Brawo Frabotta! Aż się dziwię, że nikt w komentarzach o nim nie wspomniał.
Jak widać mamy w Juve bardzo zdolną młodzież! Super meczyk młodzieżowca. Jak tak dalej pójdzie to będzie z niego pożytek, tak jak z Zanimacchi, który w ostatnich meczach sezonu też całkiem dobrze się prezentował.

Poke

Wszyscy czekali na ten dzień i myślę, że nikt się nie zawiódł. Jedni zagrali lepiej, drudzy troszkę gorzej, ale co najważniejsze, w końcu było widać chęć walki i głód gry. Różne warianty stosowane, krótkie podania, wymiany pozycji, długie prostopadłe piłki. Jednym słowem wszystko czego brakowało w poprzednim sezonie. Nareszcie nasza pomoc wygladała bardzo dobrze, wszyscy bez wyjatku w tej formacji zagrali albo dobrze albo nawet bardzo dobrze. Rabiot, Ramsey, McKennie, Przede wszytskim Ramsey który widać że odżył. Możemy narzekać, że to tylko Sampdoria ale pamietajmy ze w poprzednim sezonie takie właśnie "tuzy" potrafiły nam napsuć sporo krwi.
Widac było jeszcze dosyć sporo nieporozumien i niedokładnosci, ale na to przyjdzie czas. Wszystko sie poukłada i znów bedziemy patrzeć z radością na naszą grę.
Brawo dla Pirlo za odwagę.
Bardzo cieszą trafienia Dejana( na pewno doda mu to skrzydeł) i CR7 , widać było, że za wszelką cenę chce coś ustrzelić.

Sebass123

Jak ktoś mówi ze Ramsey słabo wczoraj to oglondam chyba mecz na powtórce z kandencji Peta lub niezna się Wogole na piłce jeden z najlepszych na boisku

Wynik cieszy dojść dobra gra brawo . A TERAZ Ronaldo strasznie irytuje mógł wyłożyć dwie piłki do pustej bramki Costa , Ramsey i dwie piłki podać sam na sam do Frabotta ale wszystko chce sam ,Rabiot dużo bardzo groźnych strat, MCKennie bardzo fajne zawody na +Ramsey

Daesu

Dzisiaj kapitalnie zagrali McKennie i Ramsey. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich gry.
Również dobre zawody zaliczył Danilo na ŚO, a przed meczem byłem sceptyczny. Dobra decyzja Pirlo.
Ogólnie fajny mecz, Kulusevski z golem w debiucie. 3:0 i jedziemy dalej.

Forza Juve, Forza Pirlo!

Obiecujący początek, udany debiut Pirlo i nowych zawodników 😉
Oby tak dalej!

FORZA JUVE!!! 🙂

bianconeri83

A według mnie Ramsey słabo, oprócz asysty wszystko grał do tyłu. Reszta na plus.

Forza JUVENTUS

Danielpiero

Debiut Pirlo na pewno udany. Z drugiej strony weryfikacja póki co dosyć płytka, bo to jednak Sampdoria…
Gra całkiem fajna, ale były też momenty gdzie brakowało z przodu ruchu.

Wydaje się, że bardziej niż 9 (może spróbować tu z Kulu?) potrzebne jest dobre wahadło! Niestety Kwadrat dzisiaj słabiutko. Jeśli mamy grać 3-5-2 czy 3-4-3 to zawodnik na jego pozycji musi dawać więcej i przede wszystkim dobrze wrzucać.