J-Women z kompletem punktów. Girelli z rekordem

Kobieca drużyna Juventusu w dobrym stylu rozpoczęła zmagania w Serie A i po pięciu kolejkach przewodzi stawce z kompletem punktów. W ostatnim spotkaniu zespół Rity Guarino nie pozostawił złudzeń Fiorentinie, wygrywając na własnym boisku 4:0. Gola na 1:0 już po 3 minutach i 24 sekundach strzeliła Cristiana Girelli. Fiorentina większość spotkania rozegrała w osłabieniu po tym, jak w 13. minucie meczu czerwoną kartkę dostała środkowa obrończyni, Louise Quinn.

Juventus 4:0 Fiorentina (4′ Girelli, 15′ Maria Alves, 66′ Bonansea, 80′ Hurtig)
Juventus (4-3-3): Giuliani – Boattin (63′ Lundorf), Salvai, Sembrant, Hyyrynen – Junge-Pedersen (46′ Caruso), Galli, Rosucci (76′ Zamanian) – Bonansea, Girelli (71′ Staskova), Maria Alves (63′ Hurtig)

Gol Girelli był trafieniem numer 250 w historii Juventus Women. Jednocześnie Cristiana jest drugą zawodniczką w historii kobiecej Serie A, która zdobyła gola w każdym z pierwszych pięciu meczów sezonu. Wyrównała w ten sposób osiągnięcie legendarnej Patrizii Panico.