ItalJuve Women

Zbliżają się ostatnie spotkania eliminacji do mistrzostw Europy kobiet. W grupie B prowadzą reprezentacje Danii i Włoch, które po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Obu drużynom zostały do rozegrania domowe spotkania z Izraelem. Dania zagra 21.10 (pierwszy mecz wygrany 3-0), natomiast Włoszki nie znają jeszcze terminu swojego meczu, który pierwotnie został zaplanowany na 17 września (pierwszy mecz wygrany 3-2).

Jeżeli obie drużyny wygrają z Izraelem, to o pierwszym miejscu w grupie zdecydują mecze 27.10 (Włochy-Dania) i 1.12 (Dania-Włochy). Trenerka Milena Bertolini powołała na pierwsze z tych spotkań aż 9 zawodniczek Juventusu: Giuliani, Boattin, Salvai, Caruso, Cernoia, Galli, Rosucci, Bonansea, Girelli.
Sara Gama nie została powołana z powodu kontuzji.

Można śmiało zakładać, że zawodniczki Starej Damy będą stanowić o sile reprezentacji. Podobnie było w ostatnim spotkaniu przeciwko Bośni i Hercegowinie (wygranym przez Włoszki 5:0), w którym zagrało aż siedem piłkarek Juventusu. Giuliani, Galli, Rosucci, Bonansea i Girelli rozegrały całe spotkanie. Boattin została zmieniona w 67. minucie, a Caruso pojawiła się na boisku na ostatnie 13. minut.

Pełna lista powołanych na spotkanie z Danią:

BRAMKA: Francesca Durante (Hellas Verona), Laura Giuliani (Juventus), Katja Schroffenegger (Fiorentina);
OBRONA: Elisa Bartoli (AS Roma), Lisa Boattin (Juventus), Lucia Di Guglielmo (Empoli), Alia Guagni (Atletico Madrid), Laura Fusetti (AC Milan), Martina Lenzini (Sassuolo), Elena Linari (Bordeaux), Cecilia Salvai (Juventus), Alice Tortelli (Fiorentina), Linda Tucceri Cimini (AC Milan);
POMOC: Valentina Bergamaschi (AC Milan), Arianna Caruso (Juventus)Valentina Cernoia (Juventus)Aurora Galli (Juventus), Manuela Giugliano (AS Roma), Marta Mascarello (Fiorentina), Martina Rosucci (Juventus);
ATAK: Barbara Bonansea (Juventus), Angela Pia Caloia (Oxford United), Valentina Giacinti (AC Milan), Cristiana Girelli (Juventus), Benedetta Glionna (Empoli), Elisa Polli (Empoli), Daniela Sabatino (Fiorentina), Stefania Tarenzi (FC Inter).