Chiellini: Różnica w poziomie zespołów była duża

Do składu Juventusu wrócił po kontuzji kapitan Starej Damy Giorgio Chiellini. Po meczu z Ferencvaros obrońca Bianconerich podzielił się swoimi wrażeniami z włoskimi dziennikarzami.

W pierwszej połowie czuliśmy się zbyt komfortowo i zbytnio zwolniliśmy tempo. Po przerwie naciskaliśmy i podkręciliśmy tempo, aby tworzyć więcej szans i poradziliśmy sobie lepiej. Nie możemy się jednak oszukiwać, była duża różnica w poziomie obydwu drużyn. Po wygranej ze Spezią, teraz chcemy wygrać z wielkim zespołem jakim jest Lazio by spokojnie przejść do przerwy na mecze międzynarodowe” – powiedział Chiellini dla Sky Sport Italia.

Kapitana Juventusu brakowało w meczach z Barceloną i Spezią z powodu kontuzji. “Czułem się trochę zmęczony i zardzewiały, szczególnie w moim wieku, ale trenowałem dobrze w zeszłym tygodniu i mam nadzieję, że będę mógł wnosić swój wkład dla drużyny na boisku“.

Jedno z podań Chielliniego o mało co nie zakończyło się bramką dla przeciwników. “Nie widziałem tego zawodnika, myślałem, że za mną jest tylko jeden gracz. Po 4-0 byliśmy trochę zbyt zadowoleni, ale Szczęsny mnie uratował. Ja ratowałem go kilka razy, więc tym razem on uratował mnie” – powiedział uśmiechnięty Chiellini.