#FINOALLAFINE

Trener: Rabiot będzie jeszcze lepszy

Adrien Rabiot w obecnym sezonie pokazuje się z dobrej strony. Nie uszło to uwagi nikogo związanego z piłką. Ostatnio w rozmowie z Tuttojuve.com jego rozwój chwalił Alain Casanova, trener Rabiota z czasów gry w Tuluzie.

Pamiętam, że kiedy go poznałem miał siedemnaście i pół roku, był młodziutki, a ja wprowadziłem go do profesjonalnej piłki. Miał olbrzymi potencjał, już wówczas był bardzo pewny posiadanych przez siebie możliwości i miał świetną technikę, szczególnie jeśli chodzi o lewą nogę. Grał świetnie z pierwszej piłki, ale też nie sprawiało mu problemów utrzymywanie się przy niej pod presją, w strefach boiska o dużym zagęszczeniu. Adrien już wtedy był piłkarzem zdolnym uczynić różnicę na boisku, zdobywał piłkę i ruszał skrzydłem, jak klasyczna “ósemka”, w stylu Pogby. Umiał przebić się przez linie przeciwnika i strzelić. Był młodym chłopakiem, brakowało mu doświadczenia, ogrania, siły fizycznej, ale od razu widać było, że będzie gwiazdą. W ciągu tych sześciu miesięcy zachwycił mnie“.

Casanova nie dziwi się początkowym trudnościom Rabiota w Juve: “Trafił do wielkiego klubu, instytucji. Łączyły się z tym wszystkie problemy związane ze zmianą języka, kraju, sposobu gry. To naturalne. Jednak teraz Adrien staje się jednym z kluczowych zawodników Juventusu, jest ich najlepszym pomocnikiem. A będzie jeszcze lepszy“.

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
1 Autorzy komentarzy
Snake Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Snake
Użytkownik
Snake

Pamiętam jak zawalił w jednym meczu oststnio i karnego i czerwoną kartket… Ja jednak dalej uważam go za naszego najlepszego pomocnika.

Najnowsze aktualności

Pirlo: Musimy lepiej kontrolować mecze

Inzaghi: Mogliśmy wygrać

Benevento-Juventus 1:1 (1:1)

Paratici: Dybala? Rok temu było to samo z de Ligtem

Składy na Benevento-Juventus

Inzaghi: Pirlo nie zaskoczył mnie nową rolą

Pirlo: Benevento to twardy zespół

Przegląd prasy 28.11.2020

Kłótnia o Arthura

37 Campioni D'Italia