#FINOALLAFINE

Pirlo: Ronaldo, oby tak dalej!

Zadowolony z występu swoich podopiecznych po meczu z Cagliari był Andrea Pirlo. Trener Juventusu przyznał, że Stara Dama miała przede wszystkim zdominować rywala, strzelić bramki i kontrolować mecz, co udało się w 100%.

Gracze mogą się zmieniać, ale nasz styl musi zostać taki sam. Bardzo dobrze sobie poradziliśmy kontrolując grę, szczególnie w pierwszej połowie. Potrzebowaliśmy więc takiego występu by zwiększyć pewność siebie i wiarę zespołu. Kiedy wracasz po przerwie w rozgrywkach, zawsze trudno jest się skupić. Dobrze jednak nam poszło, utrzymywaliśmy właściwe nastawienie od początku” – powiedział po meczu Pirlo dla DAZN.

Mamy w składzie wielu piłkarzy, którzy mogą zmienić mecz, musimy jednak zachowywać równowagę, w przeciwnym razie zbytnio ryzykujemy. Arthur? Jest takim graczem, jakiego oczekiwaliśmy. Przyszedł z La Liga, gdzie jest inne podejście do treningu i do meczu. Potrzebował więc czasu by się zaaklimatyzować, wie jak uciec spod pressingu przeciwnika, jest gwarantem dobrego rozwiązania gdy ma piłkę przy nodze“.

W tym składzie mamy wiele jakości, ale to nie wystarczy. Musimy dominować grę, piłkarze lubią ten styl, gdy przypierasz przeciwnika do muru, możesz nawet odpocząć nieco i nie biegać zbyt dużo. Próbowaliśmy wypracować ten styl futbolu, ale w tym sezonie na razie nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Najważniejsze jest, by odzyskiwać piłkę tak szybko jak to tylko możliwe, naciskać przeciwnika i utrzymywać piłkę przy nodze“.

Paulo Dybala po raz kolejny rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i dopiero w końcówce zmienił Alvaro Moratę. “Gdy Dybala będzie w pełni sprawny, będzie grał więcej w swojej roli. Brał antybiotyki przez ostatnie 10 dni z powodu starego wirusa. Ronaldo? Jest wspaniałym profesjonalistą, daje przykład wszystkim wokół siebie, zarówno na meczu jak i podczas treningu. Jedyną radą jaką mogę mu dać to taką: Rób tak dalej!”.

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się żeby komentować
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Subskrybenci
 
Najaktywniejszy komentarz
Najciekawsze odpowiedzi
4 Autorzy komentarzy
eF.DanielpieroALEX DEL PIERO 10MDM Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MDM
Użytkownik
MDM

Podobają mi się wypowiedzi Pirlo, podkreśla to co ważne, nie gada byle gadać. Życzę mu bardzo dobrze. Z meczu na mecz jest lepiej, a dziś było całkiem dobrze, choć czuję lekki niedosyt w związku z brakiem goli w drugiem połowie, ale dominowaliśmy, były pomysły, była często płynność i bardzo dobre przechodzenie z obrony do ataku i odwrotnie. A poza wszystkim – dziś mieliśmy kolejny mecz, który pokazał jak ważny jest C.Ronaldo, dlatego mam nadzieję, że plotki o jego odejściu są tylko plotkami. Cała ekipa dzisiaj na wielki plus.

ALEX DEL PIERO 10
Użytkownik
ALEX DEL PIERO 10

Wiadomo to było tylko Cagliari ale mecz fajnie się oglądało

Danielpiero
Użytkownik
Danielpiero

Strzały z pierwszej piłki to Dybala ma na poziomie b klasy. Mam nadzieję że to potrenują…

eF.
Użytkownik
eF.

Pirlo, oby tak dalej!
Powoli zaczyna klikać, widać że jest pomysł na tę drużynę. Teraz czeka nas maraton więc będzie można ocenić trenera już bardziej zdecydowanie niż wcześniej, kiedy miał parasol ochronny. Mam nadzieję, że wynik będzie pozytywny. Mamy duży potencjał w kadrze, choć trzeba przyznać, że Paratici ma jeszcze sporo do zrobienia. FORZA JUVE!

Najnowsze aktualności

Pirlo: Musimy lepiej kontrolować mecze

Inzaghi: Mogliśmy wygrać

Benevento-Juventus 1:1 (1:1)

Paratici: Dybala? Rok temu było to samo z de Ligtem

Składy na Benevento-Juventus

Inzaghi: Pirlo nie zaskoczył mnie nową rolą

Pirlo: Benevento to twardy zespół

Przegląd prasy 28.11.2020

Kłótnia o Arthura

37 Campioni D'Italia