Przegląd prasy 27.11.2020

Przeglad Prasy 27112020

Świat opłakujący śmierć Diego Maradony oraz mecze włoskich drużyn w Lidze Europy to dziś główne tematy włoskich gazet sportowych. Milan remisuje z Lille, Roma wygrywa z Cluj a Napoli pokonuje Rijekę. Zapraszamy na przegląd prasy.

Numer 10 na zawsze – świat płacze po śmierci Maradony. Tłumy i starcia w Buenos Aires, łzy w Neapolu, cała drużyna wychodzi na boisko w koszulkach z numerem 10. Azzurri wygrywają z Rijeką 2-0 i dedykują zwycięstwo swojej legendzie. Ottavio Bianchi: Był Mozartem, choć powinniśmy mu częściej odmawiać.
Milan nawet bez Iby notuje przyzwoity występ w meczu z Lille, remis we Francji po bramce Castillejo. Roma pokonuje Cluj i jest już w następnej rundzie.
Inter – Conte gubi właściwą drogę: Czy będę tu na Boże Narodzenie? Jeśli na to nie zasługuję to… Nerazzurri pilnie potrzebują punktów.

Nasz genialny przyjaciel – ostatnie pożegnanie dla Maradony od milionów Argentyńczyków, papieża, Napolu i całego świata. Od Casa Rosada do Piazza Plebiscito: Diego nigdy nie umrze. Starcia w Buenos Aires pod pałacem prezydenckim. Papież Franciszek wysyła do rodziny różaniec i list kondolencyjny. Napoli wygrywa z Rijeką 2-0 wychodząc na boisko w koszulkach z numerem 10.
Bramki Bamby i Castillejo, Lille z Milanem dzielą się punktami i pozostają na szczycie grupy. W kolejnej rundzie znajduje się już Roma, która pokonuje Cluj – bramka samobójcza i karny Veretout, Fonseca może świętować. Pierwsze minuty na placu gry łapie Dżeko, który wchodzi w drugiej połowie.

Stadio Maradona, Ciao Diego!
Tuttosport dziś na okładce niewiele treści, za to dwie duże fotografie ukazujące jak Neapol i Buenos Aires opłakuje odejście Diego Maradony.
Liga Europy: Napoli i Roma wygrywają, Milan remisuje z Lille. Juve: DeLigt to przyszły kapitan. Puchar Włoch: świetne derby Genui, Sampa przegrywa 1-3 i odpada, awansuje również Torino po wygranej 2-0 z Virtusem.