#FINOALLAFINE

Del Piero śladami Pirlo

IlBianconero podaje, że Alessandro Del Piero pozazdrościł Andrei Pirlo nowej roli. Popularny Alex rozpocznie wraz z innymi byłymi piłkarzami Juve kurs trenerski w Coverciano. Będzie to łączony kurs Uefa B-Uefa A.

Po zakończeniu kariery Del Piero zajął się wieloma rzeczami. Włoch spisywał się do tej pory dobrze jako komentator Sky Sport. Oprócz niego w Coverciano zameldują się m.in. również Daniele Gastaldello i Alessandro Matri. Pierwszy z nich zaliczył krótkie epizody w Juventusie w latach 2003 oraz 2005-2007. Drugi natomiast bronił barw Starej Damy w latach 2011-2013 oraz 2015.

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacja zwrotna
Zobacz wszystkie komentarze
Damek86
1 rok temu

Z chęcią zobaczyłbym w przyszłości Del Piero jako trenera Juve. Ale to byłby powrót. Łezka by się w oku zakręciła.

Mateys
1 rok temu

Alex wracający do Juve jako trener i osiągający z drużyną jakieś sukcesy to zbyt piękne i romantyczne, by mogło być prawdziwe. Ale co to by była za bajka…

AveJuve666
1 rok temu

Fajnie jakby pelnil jakas funkcje w Juve, w ktorej czuje sie komfortowo.

LimaK
1 rok temu

Może kiedyś poprowadzi Juventus… 😉

Maly
1 rok temu

skoro wymieniani gracze Juve jak Gastaldello, którzy nawet meczu nie zagrali w pasiaku to gdzie Vieri czy Balzaretti?

Szlachta_TURYN
1 rok temu

Ale by było super jak by był naszym trenerem ale niech nabierze doświadczenia żeby był gotowy na nasz klub . No i Wracaj do Domu MISTRZU

adp10
1 rok temu

Z całym szacunkiem do trenera Pirlo, ale Del Piero na ławce to by było coś wielkiego. Może kiedyś to się ziści?

dimebag11
1 rok temu

Szkoda, że Alex tak długo zwlekał z decyzją o zrobieniu kursu trenerskiego. Jednak minęło już 6 lat od czasu jak definitywnie zakończył karierę piłkarską i teoretycznie mógłby już prowadzić naszą drużynę U-23 albo jakąś ekipę z Serie B czy nawet Serie A i zbierać cenne doświadczenie przed objęciem Starej Damy. Niemniej należy uszanować jego decyzję, bo może najzwyczajniej w świecie chciał trochę odpocząć od futbolu i chociaż przez chwilę skupić się na czymś innym. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki, aby Del Piero był równie genialnym trenerem jak piłkarzem i odniósł z nami takie sukcesy jak za czasów, gdy biegał po boisku w biało-czarnym trykocie.