Morata vs Kulusevski

Tuttosport zastanawia się, na jaką parę napastników Andrea Pirlo zdecyduje się w niedzielnym meczu z Bologną. Kontuzjowany jest Paulo Dybala, a pozycja Cristiano Ronaldo jest niekwestionowana. O miejsce w składzie rywalizują więc Alvaro Morata i Dejan Kulusevski.

Jeszcze do niedawna młody Szwed był rozpatrywany tylko jako skrzydłowy. Jednak z powodu kontuzji Dybali i Moraty, 20-latek zaczął otrzymywać szanse z przodu. Pirlo musi więc się dobrze zastanowić, który typ napastnika będzie najlepiej pasował do Ronaldo.

Morata to silny, wysoki snajper, a więc klasyczna dziewiątka. Przeciwko Napoli pojawił się w drugiej połowie, przez co na pewno zachował więcej sił na niedzielę. Kulusevski to z kolei techniczny piłkarz, który najlepiej czuje się na pozycji nr 10, kiedy może wiązać rywali i wypuszczać partnerów w wolne przestrzenie. Dziś Juventus powrócił do treningów, więc wkrótce poznamy odpowiedź.

7 komentarzy
3 lat temu

Nie zgodzę się z wami, o ile duet Morata + Lulu byłby dobry na papierze tak Kulusevski ma kondycję na jakieś 40-60 min gry poterm znika . Więc uważam że najlepsze rozwiązanie to Ronaldo na lewym skrzydle z Kulu na pierwszą połowę i w 60 zmienić go za Morate który będzie miał spory margines siły na zmęczonego przeciwnika.

3 lat temu

Dokładnie dać odpocząć w tym meczu Crisowi wiadomo ma już też chłop swój wiek nikt maszyną nie jest.
Ja bym spróbował wystawić na ten mecz taką 11-nastk
433. Szczęsny Chiellon Bonnuci ŚO Danilo LO Cuadrado PO Arthur ŚP Rabiot LŚP McKennie PŚP Chiesa LN Kulusevski PN i na szpic Morata
Myślę że powinniśmy sobie poradzić z Bologna.

3 lat temu

A może dajmy odpocząć CR7 który gra wszystko po 90min i w ostatnich meczach ewidentnie brakuje mu świeżości. Morata-Kulu od pierwszej minuty i ewentualnie wpuścić Ronaldo w drugiej połowie na dobicie zmeczonego przeciwnika.

slavOy
3 lat temu

Kulu na razie ma pluca i pomysly jedynie na polowke.

3 lat temu

paradoks jest ze Alvaro Morata i Dejan Kulusevski. najlepiej by razem grali a nie z Ronaldo, tak samo było z pipita i dybala przez co ten duet nigdy nie rozbłysną na dobre a miał szanse .
kulo sie nie popisał ostatnio ale widac ze atak to jego pozycja dobrze sie porusza, szybko. Ostatnio troche piłka go sie nie słuchała albo na siłe chciał kiwać bo wiedział ze to jego duza szansa na wywalczenie składu w ataku i przeginał troche

Samael
3 lat temu

Po tym co widzę od początku sezonu to najlepiej prezentuje się Szwed w ataku u boku CR lub Moraty. To taki gość co biega dokoła tej dziewiątki, poda, dogra, przesunie kogoś, strzeli z dystansu, wyciągnie kogoś z pozycji dla 9-tki. Musi operować na skraju pola karnego przeciwnika, całego.