Mihajlović: Brak wiary i właściwych decyzji

Sinisa Mihajlović po meczu z Juve przyznał, że jego Bologna miała znów typowy dla siebie problem. Zabrakło ostatniego podania, ostatniego strzału, właściwego wyboru. Trener narzekał też na problemy natury mentalnej.

Nie wierzyliśmy wystarczająco w pierwszej połowie, graliśmy poniżej swojej normy i nie zwiększyliśmy tempa. Wyrównanie wisiało w powietrzu, ale wtedy, w najlepszym momencie straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Juve na to zasłużyło, spisaliśmy się dobrze, ale zawsze czegoś nam brakowało. Próbowaliśmy ich przycisnąć, Arthur mógł dostać drugą żółtą kartkę za taktyczny faul, co mogło zmienić sytuację nawet przy 2-0” – powiedział Mihajlović dla DAZN.

To nasz problem, wchodzimy w decydującą fazę boiska, a potem nie dokonujemy właściwego wyboru, nie ma właściwego podania, dobrego strzału. To frustrujące. Wojciech Szczęsny również dokonał kilku świetnych interwencji. Brakuje nam wiele na poziomie psychologicznym, potrzebujemy więcej wiary i odwagi, aby brać na siebie odpowiedzialność, być bardziej zdeterminowani w dążeniu do celu“.