Inter rywalem Juve/SPAL w Pucharze Włoch

W zakończonym przed chwilą pierwszym z ćwierćfinałów Pucharu Włoch Inter Mediolan pokonał w derbowym spotkaniu AC Milan 2:1. Wynik otworzył w 31. minucie Zlatan Ibrahimovic. Krewki Szwed nie wytrzymał emocji i w 58. minucie musiał opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Inter doprowadził do wyrównania Lukaku w 71. minucie meczu. Gdy wszyscy myśleli już o dogrywce, Christian Eriksen w 7. minucie doliczonego czasu gry fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Tatarusanu i ustalił wynik spotkania na 2:1.

Dwumecz zaplanowany na 3 i 10 lutego drużyna Conte zagra ze zwycięzcą jutrzejszego meczu Juventus-SPAL. W pierwszym meczu półfinału nie zagrają Lukaku i Hakimi, którzy będą pauzować za kartki.

Drugi półfinał zostanie rozegrany pomiędzy zwycięzcami jutrzejszego meczu Atalanty z Lazio i czwartkowego spotkania Napoli ze Spezią.