“Cuadrado to symulant”

Cuadrado To Moj Dom Jestem Dumny Z Opaski Kapitana

Porażką z Juventusem nie może pogodzić się dyrektor Udinese, Pierpaolo Marino. Sternik klubu z Dacia Arena odniósł się do sytuacji, w której podyktowany został rzut wolny po faulu na Juanie Cuadrado. Zdaniem Marino Kolumbijczyk nabrał sędziego. Słowa Włocha odnotowało Udinese Tonight.

„Co do rzutu wolnego, czegoś nie rozumiem. Jeśli ktoś pierwszy dotrze do piłki, oznacza to, że nie został sfaulowany” – powiedział dyrektor Udinese.

„Jens Stryger Larsen nie dotyka przeciwnika. Cuadrado jest specjalistą od nurkowania: najpierw dociera do piłki, a gdy zdaje sobie sprawę, że przeciwnik może odebrać futbolówkę, nurkuje.”

„Dodatkowo, aby wpłynąć na sędziego, udaje, że upada na piłkę rękami, ale w rzeczywistości chce nakłonić arbitra do odgwizdania faulu.”

„Jest to taktyka, której używa wielu doświadczonych graczy. Podyktowałbym rzut wolny w drugą stronę za zagranie ręką Cuadrado”.

„Po pantomimie w przerwie wszystko w środku było skierowane na korzyść Juventusu.”

Wspomniany rzut wolny odwrócił losy meczu. Ustawiony w murze Rodrigo de Paul zagrał ręką, a Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny. Później Portugalczyk dołożył drugie i zarazem zwycięskie trafienie.