Negatywne statystyki w meczu z Sassuolo

Sassuolo grało w piłkę, Juventus strzelał gole” – tak komentowano ostatnie spotkanie w wykonaniu podopiecznych Andrei Pirlo. Mimo wygranej 1:3 wynik mógł być całkiem inny, gdyby Gigi Buffon nie obronił karnego wykonywanego w 16. minucie przed Domenico Berardiego.

Po bramce kontaktowej (’59 Raspadori) wydawało się, że gol na 2:2 to tylko kwestia czasu. Na szczęście Dybala podwyższył prowadzenie i goście cieszyli się z trzech punktów. Wynik to jednak nie wszystko. Juventus pozostawił po sobie słabe wrażenie, co dobitnie pokazują statystyki: m.in. 36% posiadania piłki, a także:

• 3 celne podania w pole karne rywala (najgorszy wynik sezonu).
  • PPDA* 19,5 (2. najgorszy wynik sezonu).
  • podania w przód ~4000 metrów (najmniej w sezonie).
  • celność podań w strefie obrony ~82% (2. najgorszy wynik sezonu).

Dla porównania średnie sezonowe Juventusu w tych statystykach:

• Celne podania w pole karne rywala: ~13.
  • PPDA: 8,82.
  • Podania w przód: ~5700 metrów.
  • Celność podań w strefie obrony: ~89%.

* liczba podań wymienianych przez przeciwnika zanim drużyna podjęła próbę odbioru piłki.