Juventus – Inter 3:2 (2:1)

Co za mecz! Juventus pokonał Inter 3:2 w Turynie i wciąż zachowuje nadzieje na awans do Ligi Mistrzów.

Bianconeri dobrze rozpoczęli ten mecz, a w 24. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Darmiana na Chiellinim przy rzucie rożnym. Do stojącej piłki podszedł Ronaldo – Handanović odbił jego uderzenie, ale futbolówka spadła pod nogi Portugalczyka, który z bliskiej odległości wbił ją do siatki. Po nieco ponad 10 minutach Calvarese podyktował rzut karny dla Interu, po tym jak VAR pokazał, że de Ligt nadepnął Martineza we własnym polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lukaku, ale to nie był koniec emocji w pierwszej części spotkania. W doliczonym czasie gry Bianconeri przeprowadzili kolejną akcję ofensywną, po której piłka spadła pod nogi Cuadrado. Kolumbijczyk oddał strzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Eriksena i wpadła do siatki.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli Juventusu, w 55. minucie za faul na Lukaku drugą żółtą kartkę obejrzał Bentancur, co mocno skomplikowało zadanie gospodarzom. Na domiar złego w 83. minucie Chiellni skierował piłkę do bramki Szczęsnego – początkowo arbiter uznał, że kapitan Juve został sfaulowany przez Lukaku, ale po konsultacji z VAR uznał gola Nerazzurrich. W 88. minucie Cuadrado wpadł w pole karne Interu i został sfaulowany przez Perisicia, a Calvarese ponownie podyktował rzut karny. Do stojącej piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem pokonał Handanovicia. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał jeszcze Brozović, który w ciągu kilku minut obejrzał dwie żółte kartki, a Bianconeri nie pozwolili sobie już wydrzeć prowadzenia.

Juventus wygrywa z Interem 3:2 po golu w ostatnich minutach, a Napoli następnego dnia traci punkty z Fiorentiną? Żaden kibic Juventusu nie obrazi się na taki scenariusz. Tymczasem podopieczni Pirlo mogą myśleć już o środowym finale Pucharu Włoch, w którym zmierzą się z Atalantą.

24′ Ronaldo, 45′ Cuadrado, 88′ Cuadrado (rzut karny) – 35′ Lukaku (rzut karny), 83′ Chiellini (sam.)

Juventus (4-4-2): Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa (70′ Demiral) – Kulusevski (57′ McKennie), Ronaldo (70′ Morata)
Inter (3-5-2): Handanović – Skriniar, de Vrij, Bastoni (80′ Vecino) – Hakimi, Barella, Brozović, Eriksen (73′ Sensi), Darmian (46′ Perisić) – Lukaku, Martinez

Żółte kartki: 13′ Kulusevski, 20′ Bentancur, 85′ Chiellini, 90′ Cuadrado – 23′ Darmian, 74′ Martinez, 77′ Bastoni, 88′ Brozović
Czerwone kartki: 55′ Bentancur – 90′ Brozović