Chiesa MVP meczu z Walią

Włochy kończą fazę grupową wygraną 1:0 nad Walią, z bilansem trzech zwycięstw, bez straty gola i z siedmioma bramkami strzelonymi rywalom. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 39. minucie Matteo Pessina. Pomocnik Atalanty umieścił piłkę w siatce po podaniu z rzutu wolnego, wracającego do składu po kontuzji, Marco Verrattiego.

W 89. minucie doszło do zmiany na pozycji bramkarza reprezentacji Włoch. Wielu kibiców myślało wtedy, że Donnarumma doznał urazu. Nic bardziej mylnego. Roberto Mancini chciał w ten sposób pozwolić, aby Salvatore Sirigu pojawił się na boisku chociaż na chwilę w trakcie tego turnieju. Trener chce w ten sposób uniknąć sytuacji, która spotkała jego samego w trakcie mundialu w 1990 roku, kiedy jako zawodnik nie zagrał ani minuty w koszulce reprezentacji, o co później miał mieć żal do sztabu szkoleniowego.

W meczu mogliśmy oglądać czterech zawodników Juventusu:

• Leonardo Bonucci zagrał solidną pierwszą połowę, ale w ramach oszczędzania sil został zmieniony w 46. minucie przez Acerbiego.
  • Federico Bernardeschi w 52. minucie trafił w słupek z rzutu wolnego, a trzy minuty później po faulu na nim Ampadu dostał czerwoną kartkę. Zmieniony w 75. minucie przez Cristante).
  • Federico Chiesa zagrał całe spotkanie i został wybrany najlepszym piłkarzem tego meczu.
  • Aaron Ramsey zagrał całe spotkanie, ale podobnie jak cała reprezentacja Walii niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Do dalszej fazy turnieju awansują Włochy i Walia. Szwajcaria z kolei musi oczekiwać na wyniki z pozostałych grup i liczyć na to, że znajdzie się w gronie czterech najlepszych drużyn zajmujących trzecie miejsca.