Ramsey wraca do domu

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Euro2020 reprezentacja Danii nie dała szans Walijczykom i wygrała aż 4-0. Po pierwszej połowie drużyna Ramseya przegrywała zaledwie jedną bramką (27′ Dolberg) i nic nie zapowiadało pogromu. Po przerwie Walijczycy jeszcze nie zdążyli wyjść z szatni, a Dania już prowadziła 2-0 po drugim golu Dolberga w 48. minucie. Dalsze minuty spotkania to pełna kontrola ekipy Kaspera Hjulmanda, którą udokumentowali strzelając jeszcze dwie bramki w ostatnich minutach meczu. Najpierw w 88. minucie strzelił Maehle, a następnie w czwartej minucie doliczonego czasu podwyższył Braithwaite. W między czasie, w pierwszej minucie doliczonego czasu, czerwoną kartkę obejrzał Harry Wilson, co było smutnym podsumowaniem występu Walijczyków. Aaron Ramsey rozegrał cały mecz, jednak w żaden sposób nie był w stanie pomóc swojej drużynie.

Pary 1/4 finału Euro2020:

QF1: 6 VS 5; 02.07.2021, 18:00Petersburg (Francja/Szwajcaria VS Chorwacja/Hiszpania)
QF2: 4 VS 2; 02.07.2021, 21:00, Monachium (Belgia/Portugalia VS Włochy/Austria)
QF3: Holandia/Czechy VS DANIA; 03.07.2021, 18:00, Baku
QF4: 8 VS 7; 03.07.2021, 21:00, Rzym (Szwecja/Ukraina VS Anglia/Niemcy)