Holandia 0-2 Czechy

W trzecim spotkaniu 1/8 finału Euro2020 Holandia przegrała z Czechami 0-2. Do nie lada niespodzianki swoją rękę przyłożyć Matthijs de Ligt, który w 55. minucie meczu otrzymał czerwoną kartkę. Piłkarz Juventusu walczył z Patrikiem Schickiem, który wychodził na dogodną strzelecką sytuację i w ferworze walki wydawało się, że go faulował przed polem karnym Stekelenburga. Sędzia od razu odgwizdał faul i pokazał obrońcy żółtą kartkę, ale za zagranie ręką, jednak po weryfikacji VAR zmienił swoją decyzję i usunął Matthijsa z boiska. Powtórki pokazały, że upadając de Ligt specjalnie wygarnął spod siebie piłkę ręką, za co otrzymał słuszną czerwoną kartkę. Od tego momentu nasi południowi sąsiedzi atakowali coraz śmielej, czego efektem była bramka Holesa w 68. minucie gry. W 80. minucie prowadzenie podwyższył Patrik Schick i już wtedy było pewne, że Czesi zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Europy.

Czechy w 1/4 finału zmierzą się z Danią, która wcześniej wyeliminowała Walię Aarona Ramseya.

O 21:00 czeka nas mecz Belgii z Portugalią Cristiano Ronaldo. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z reprezentacją Włoch.

Pary 1/4 finału Euro2020:

QF1: 6 VS 5; 02.07.2021, 18:00Petersburg (Francja/Szwajcaria VS Chorwacja/Hiszpania)
QF2: Belgia/Portugalia VS WŁOCHY; 02.07.2021, 21:00, Monachium
QF3: CZECHY VS DANIA; 03.07.2021, 18:00, Baku
QF4: 8 VS 7; 03.07.2021, 21:00, Rzym (Szwecja/Ukraina VS Anglia/Niemcy)