Chorwacja 3-5 Hiszpania

Sześć bramek w regulaminowym czasie gry i dwie w dogrywce oglądaliśmy dzisiaj w spotkaniu Chorwacji z Hiszpanią. W 20. minucie meczu obejrzeliśmy prawdopodobnie największy kiks tego turnieju. Pedri wycofał ze środka boiska piłkę do stojącego w bramce Simona, ale ten jej nie opanował i było 1-0 dla Chorwatów. Już wtedy pachniało sensacją, ale w 38. minucie Pablo Sarabia doprowadził do wyrównania i przy wyniku wyniku 1-1 piłkarze schodzili do szatni. W drugiej połowie najpierw Azplilicueta (57′), a później Ferran Torres (77′) wyprowadzili Hiszpanię na prowadzenie dwoma bramkami. Gdy wydawało się, że już jest po meczu, w sporym zamieszaniu w polu karnym zimną krew zachował Mislav Orsic i umieścił piłkę w bramce (85. minuta). W tej sytuacji sędzia skorzystał z technologii goal line i uznał gola. W drugiej minucie doliczonego czasu Mario Pasalic strzałem głową doprowadził do remisu, dlatego do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie gry w trzy minuty (100′ i 103′) Daniel Olmo zaliczył dwie asysty, które dały Hiszpanom awans do kolejnej rundy. Najpierw napastnik Juventusu, Alvaro Morata (cały mecz na boisku) doskonale opanował piłkę po dośrodkowaniu i mocnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką. Chwilę później spokój w polu karnym zachował Mikel Oyarzabal i podwyższył na 3-5.

W ćwierćfinale Hiszpania zagra ze zwycięzcą meczu Francja – Szwajcaria.