Włochy w półfinale!

Mamma Mia! Ależ to było spotkanie! Zapowiedzi, że będziemy dzisiaj oglądać przedwczesny finał były w pełni uzasadnione. Obie ekipy nawet przez chwilę się nie oszczędzały i przez pełne 90. minut prezentowały szaleńcze tempo rozgrywania meczu. Cios za cios, akcja za akcję.

Emocje zaczęły się od nieuznanej z powodu spalonego bramki Leonardo Bonucciego w 13. minucie meczu. Następnie w ciągu kilku minut dwoma fantastycznymi interwencjami popisał się Gianluigi Donnarumma, po strzałach De Bruyna i Lukaku. W 30. minucie mimo asysty dwóch Belgów, Barella po dryblingu w polu karnym strzelił w kierunku dalszego słupka i mieliśmy 1-0 dla Włochów. Niespełna kwadrans później pięknym, technicznym strzałem z 22. metrów popisał się Lorenzo Insigne, który został wybrany piłkarzem meczu. Courtois mimo sporego zasięgu ramion nie dał rady wyciągnąć piłki i drużyna Manciniego prowadziła już dwoma golami. Bramkę do szatni strzelił jeszcze w drugiej minucie doliczonego czasu Romelu Lukaku z karnego po tym, jak Di Lorenzo sfaulował Doku. Sędzia od razu wskazał na wapno i mimo weryfikacji VAR, nie zmienił decyzji.

W drugiej połowie oglądaliśmy wiele sytuacji, które przy odrobinie szczęścia mogły się zamienić w gola. Najbliżej był Lukaku, którego strzał z najbliższej odległości w 60. minucie wybił Leonardo Spinazzola. Obrońca Romy w 79. minucie musiał opuścić boisko, ponieważ nie atakowany przez nikogo niefortunnie ustawił nogę i nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji mięśniowej, co może go wyeliminować z reszty turnieju. Mimo kolejnych sytuacji i walki obu drużyn do ostatnich minut, wynik już nie uległ zmianie i Squadra Azzurra melduje się w półfinale Euro2020!

Przez całe spotkanie oglądaliśmy na boisku Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego. Federico Chiesa w 90. minucie został zmieniony przez obrońcę, Rafaela Toloi, co miało już za zadanie zyskać kilka dodatkowych sekund i utrzymać prowadzenie do końca. Z ławki rezerwowych z kolei nie podniósł się Bernardeschi.

W półfinale Włochy zagrają z Hiszpanią. Mecz odbędzie się 6 lipca (wtorek) o 21:00.