Kim jest Matias Soule?

Jedną z wyróżniających się postaci sobotniego sparingu z Ceseną był Mattias Soule. Sylwetkę zdobywcy trzeciej bramki dla Starej Damy postanowił przedstawić bliżej dziennikarz Alfredo Pedulla.

“Szczęśliwy z powodu pierwszych minut w pierwszej drużynie” – napisał na Instagramie 18-letni Argentyńczyk. W pierwszej połowie Soule zbiegł z prawego skrzydła i dograł piłkę w pole karne, gdzie bramkę na 2:0 zdobył Weston McKennie. W drugiej połowie młodzian sam wpisał się na listę strzelców, kiedy oddał strzał zza pola karnego. Piłka szczęśliwa odbiła się od obrońcy rywali i przelobowała bramkarza.

18-latka chwalono jednak nie tylko za asystę i bramkę. Był cały czas aktywny, a obserwatorzy uznali jego grę za bardzo dojrzałą. Zdaniem mediów Argentyńczyk już teraz zdobył szacunek Massimiliano Allegriego.

Soule to klasyczny prawoskrzydłowy, który uwielbia schodzić do środka na lewą nogę. Piłkarz przyznaje, że jego idolem jest Paulo Dybala, który z powodu kontuzji obserwował popisy młodszego rodaka zza linii bocznej. Niektórzy twierdzą również, że młody Argentyńczyk przypomina stylem gry Angela Di Marię.

W zeszłym sezonie Soule zaliczył 5 bramek i 5 asyst w 30 meczach dla Primavery Juventusu. Na swoim koncie ma również 3 występy dla reprezentacji Argentyny do lat 16. Skrzydłowy pojawił się w Turynie w 2020 r., kiedy opuścił Velez Sarsfield, którego jest wychowankiem. Kto wie, czy jego wielki talent nie pozwoli mu na przynajmniej krótkie epizody w drużynie Allegriego w nadchodzącym sezonie.