Juventus – Atalanta 3:1 (2:1)

Trzy strzelone gole i trzy pozytywne akcenty na zakończenie okresu przygotowawczego do sezonu 2021/22. Wygrana 3:1 z Atalantą, 11,5 tysięcy sprzedanych biletów i nowa murawa na Allianz Stadium wprawiły w pozytywny nastrój fanów Juventusu.

Gola na 1:0 strzelił w ósmej minucie Paulo Dybala, który wykończył fantastyczny kontratak w wykonaniu Cristiano Ronaldo i Federico Chiesy. W 17. minucie po faulu Leonardo Bonucciego w polu karnym, pewnie jedenastkę wykorzystał Luis Muriel i mieliśmy remis. W 39. minucie wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki podbiegł Federico Bernardeschi i strzałem sprzed pola karnego dał swojej drużynie prowadzenie. Bramka stadiony świata! W ostatnich minutach meczu bardzo przytomnie Kulusevskiego wypatrzył Luca Pellegrini, który z pominięciem drugiej linii podał piłkę górą do Szweda, a ten po wygraniu pojedynku z obrońcą Atalanty podał do wolnego Alvaro Moraty, który dopełnił formalności strzelając na pusta bramkę.

8′ Dybala, 39′ Bernardeschi, 90+3′ Morata – 17′ Muriel (karny)

Juventus (4-3-3): Szczęsny (82′ Pinsoglio) – Alex Sandro (71′ Pellegrini), Bonucci (70′ Chiellini), de Ligt (71′ Rugani), Cuadrado – Bernardeschi (63′ McKennie), Ramsey (78′ Fagioli), Bentancur (82′ Ranocchia) – Ronaldo (63′ De Sciglio), Dybala (54′ Morata), Chiesa (54′ Kulusevski)

Atalanta (3-4-3): Musso (82′ Sportiello) – Djimsiti (59′ Toloi), Demiral, Palomino – Mehle (71′ Sutalo), Pasalic, Freuler (59′ de Roon), Gosens (71′ Pezzella) – Pessina, Ilicic (71′ Piccoli), Muriel (59′ Malinovsky)