J-Women 3:0 Hellas

Juventus Women Druzyna Kobiet

Kobieca drużyna Juventusu pewnie odniosła wczoraj kolejne zwycięstwo w Serie A 2021/2022. Tym razem Bianconere nie dały szans Hellasowi Verona, którego piłkarki przez całe spotkanie znacznie odstawały od swoich rywalek. Pierwszego gola tuż przed przerwą strzeliła Cristiana Girelli. Następnie chwile po wznowieniu gry ta sama zawodniczka dołożyła bramkę na 2-0, a wynik ustaliła kilka minut później Valentina Cernoia.

W trzech kolejkach podopieczne Joe Montemurro odniosły trzy wygrane w stosunku 3-0, dzięki czemu mają na swoim koncie komplet dziewięciu punktów i ze spokojem mogą oczekiwać kolejnych spotkań. Jednocześnie było to setne zwycięstwo w historii Juventus Women.

Muszę pogratulować Veronie, która dobrze zagrała. Jestem zadowolony z wyniku, ale nie do końca z występu. Myślę, że dzisiaj graliśmy trochę poniżej naszego poziomu. Uważam, że ważnym jest, aby zawsze móc utrzymać wysoki poziom, który udało nam się osiągnąć. Naszym celem było zdobycie dziewięciu punktów w pierwszych meczach i granie dalej. Zrobiliśmy to i jest to najważniejsze. Teraz pora na reprezentacje narodowe, które są duma dla dziewcząt i mam nadzieję, że dobrze sobie poradzą” – powiedział po zakończeniu meczu Joe Montemurro.

Juventus Women 3-0 Hellas Verona Women
41′, 48′ Girelli, 53′ Cernoia

Juventus Women (4-3-3): Aprile – Hyyrynen, Salvai, Lenzini, Nilden (77′ Boattin) – Hurtig (67′ Rosucci), Zamanian (82′ Caruso), Cernoia – Bonansea (82′ Bonfantini), Girelli, Staskova (67\ Pedersen)

Hellas Verona Women (4-3-3): Keizer – Ledri, Ambrosi, De Sanctis, Jelencic – Catelli (78′ Mancuso), Errico, Lotti (68\ Dahlberg) – Nilsson (68′ Quazzico), Anghileri (68′ Rognoni), Cedeno (78′ Marchiori)