Juventus U23 1:0 Lecco

Zawodnicy Juventusu U23 w pięciu ostatnich meczach zanotowali trzy remisy i dwie porażki, co na pewno nie jest satysfakcjonującym wynikiem. W związku z tym podopieczni Lamberto Zauli liczyli na swego rodzaju odkupienie w meczu z zajmującą dziewiąte miejsce w tabeli Serie C drużyną Lecco.

Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo, bowiem w pierwszych 40 minutach zawodnicy Juventusu U23 otrzymali dwie żółte kartki. Na szczęście nastroje swoim kolegom w 42. minucie poprawił Matias Soule, który zdobył bramkę na 1:0. Młody Argentyńczyk wyrasta na gwiazdę, a ostatnio otrzymał nawet powołanie do seniorskiej reprezentacji Argentyny, gdzie spotka się z Paulo Dybalą. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a w drugiej połowie Bianconerim udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie, dzięki czemu trzy punkty powędrowały na ich konto. Po 13 rozegranych meczach gracze Juve U23 mają na koncie 18 punktów i zajmują 8 miejsce w tabeli Serie C.

Juventus U23 (4-3-3): Israel; Akè, de Winter, Stramaccioni, Anzolin; Miretti (84′ Leone), Palumbo (59′ Nicolussi Caviglia), Sersanti; Soulè (85′ Cudrig); Pecorino, Da Graca (59′ Sekulov)

Lecco (4-3-3): Pissardo; Celjak, Marzorati (61′ Merli Sala), Battistini, Enrici; Morosini (61′ Tordini), Kraja, Masini; Iocolano, Mastroianni (84′ Petrovic), Zambataro