Juventus Women zdemolowały Romę

Juventus Women

Zawodniczki Juventus Women po raz kolejny udowodniły, że są w bardzo wysokiej formie. Po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń z Wolfsburgiem przyszedł czas na powrót do krajowych rozgrywek, tym razem Coppa Italia Women, w którym rozbiły damską drużynę Romy aż 8:1!

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać jedynie nieco ponad kwadrans, bowiem już w 16. minucie do siatki trafiła Arianna Caruso, która na dobre rozwiązała worek z golami. Dwie minuty później po golu Liny Hurtig było już 0:2, a po kolejnych dwóch za sprawą trafienia Agnese Bonfantini 0:3. Mimo już i tak wysokiego prowadzenia nasze zawodniczki nie zamierzały się zatrzymywać, a drugą bramkę w tym meczu zdobyła Arianna Caruso, a od 23. minuty na tablicy widniał wynik aż 0:4 dla Juventus Women. Po ekstremalnym początku gra trochę się uspokoiła, ale nie oznaczało to jeszcze końca emocji. Na sam koniec pierwszej połowy napastniczka Andrea Staskova pokonała bramkarkę rywali i ustaliła wynik do przerwy na 0:5. Całkowita dominacja!

Pierwsza połowa zagwarantowała kibicom wielkie emocje i niesamowite widowisko. Większość spodziewała się znacznie spokojniejszej drugiej części, w której nasze zawodniczki skupią się na obronie i tak już świetnego wyniku. Nic bardziej mylnego! Zaledwie trzy minuty od gwizdka dublet ustrzeliła Andrea Staskova, a dwie minuty później cieszyła się już z hattricka. Po 50 minutach gry damska drużyna Romy przegrywała już 0:7 i wydawała się być całkowicie rozbita. Jeden zryw pozwolił na zdobycie bramki honorowej przez Rolę Badawiyę. Od tej pory tempo gry zmniejszyło się, ale w 70. minucie Lina Hurtig dobiła rywalki i ustaliła końcowy wynik na 1:8.

Roma CF: Di Cicco (46′ Casaroli); Novelli (71′ Di Salvo), Salm, Badawiya, Polverino, Orlando (79′ Farnesi), Di Fazio, Filippi, Peri (58′ Conti), Silvi, Manno (46′ Liskova)

Juventus Women (4-3-3): Aprile; Lundorf, Lenzini (46′ Pfattner), Salvai (60′ Rosucci), Boattin (46′ Giai); Caruso (46′ Beccari), Zamanian, Nilden; Bonfantini, Staskova (60′ Girelli), Hurtig