Juventus Women rozbiły Milan aż 5:2! Dublet Staskovej

Juventus Women Druzyna Kobiet

Zawodniczki Juventus Women nieustannie udowadniają, że cały czas znajdują się w niezwykle wysokiej formie. Po remisie z Chelsea w Lidze Mistrzyń przyszedł czas na powrót do krajowych rozgrywek, w których czekały na nich piłkarki AC Milan Women zajmujące 5. miejsce w tabeli Serie A Women.

Podopieczne trenera Montemurro podchodziły do tego spotkania w roli faworytek, jednak spotkanie nie rozpoczęło się dla nich najlepiej, bowiem już w 2. minucie bramkę dla drużyny gości zdobyła Greta Adami. Na szczęście zawodniczki Starej Damy odpowiedziały na nią już 5 minut później za sprawą trafienia Adrei Staskovej. Kolejną bramkę w 36. minucie zdobyła Barbara Bonansea i na kilka minut przed przerwą wyprowadziła J-Women na prowadzenie. Piłkarki Milanu były bliskie wyrównania, ale rzut karny w 39. minucie zmarnowała Valentina Giacinti. W związku z tym po pierwszej połowie Juventus Women prowadziły 2:1 AC Milan Women.

Druga połowa rozpoczęła się od przeprowadzenia kilku zmian po obu stronach, a na pierwszą bramkę przyszło nam poczekać aż do 69. minuty, kiedy to wyrównującą bramkę strzeliła Miriam Longo. Zawodniczki Juventusu musiał się więc wziąć do pracy, aby odzyskać prowadzenie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ podobnie jak na początku meczu już po pięciu minutach zdobyły bramkę, jednak tym razem na listę strzelców wpisała się Lisa Boattin. Pomimo prowadzenie trener Montemurro nie pozwolił swoim podopiecznym osiąść na laurach, dlatego w 81. minucie drugą bramkę w tym meczu zdobyła Andrea Staskova i podwyższyła prowadzenie na 4:2. Kiedy mecz zmierzał już ku końcowi wynik na 5:2 w doliczonym czasie gry ustaliła Lina Hurtig.

Dzięki tej wygranej zawodniczki Juventus Women umocniły swoje prowadzenie w tabeli Serie A Women i po 11 kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Warto też zwrócić uwagę na bilans bramek 29:4!

Juventus Women (4-4-2): Peyraud-Magnin, Hyyrynen, Lenzini, Salvai (90′ Lundorf), Boattin; Bonfantini (66′ Hurtig), Pedersen (83′ Zamanian), Caruso, Bonansea (83′ Nilden); Girelli (66′ Rosucci), Staskova

Milan (4-3-2-1): Giuliani; Arnadottir, Fusetti (80′ Tucceri), Agard; Bergamaschi, Jane, Adami, Thrige Andersen; Stapelfeldt (63′ Longo), Thomas (80′ Jonusaite) (85′ Selimhodzic); Giacinti