Juventus Women w finale Superpucharu Włoch. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne

Juventus Women Druzyna Kobiet

Zawodniczki Juventus Women walczyły wczoraj z Sassuolo o awans do finału Superpucharu Włoch. Mecz zapowiadał się ciekawie, a nasze zawodniczki musiały dać z siebie wszystko, aby wywalczyć możliwość gry w finale. Pierwszą bramkę już w 10. minucie zdobyła obrończyni Amanda Nilden, jednak zawodniczki Sassuolo nie załamały się i doprowadziły do wyrównania już minutę później. Piłkę w siatce umieściła Lana Clelland, a na tablicy wyników widniało 1:1. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a gra nieco się uspokoiła. Niestety druga połowa również nie przyniosła oczekiwanego rozstrzygnięcia, w związku z tym potrzebne były rzuty karne.

Pierwsza do piłki podeszła Lisa Boattin, ale niestety spudłowała i po trafieniu Kamili Dubcovej to zawodniczki Sassuolo były bliżej finału. W drugiej serii karty się odwróciły, bowiem to piłkarka Sassuolo nie wykorzystała rzutu karnego i dzięki bramce Sary Gamy mieliśmy remis. W trzeciej i czwartej serii zawodniczki obu drużyn były bezbłędne. Rozstrzygnięcie przyszło w piątej kolejce, kiedy to Davina Philtjens zmarnowała rzut karny i doprowadziła do wybuchu radości w szeregach Juventus Women.

Finał Superpucharu Włoch zostanie rozegrany 8 stycznia o godzinie 14:30, a przeciwniczkami Juventus Women będą zawodniczki AC Milanu.

Juventus Women (4-3-3): Peyraud-Magnin; Hyyrynen (86′ Lundorf), Lenzini, Pedersen, Nilden (73′ Gama); Rosucci (73′ Hurtig), Caruso, Zamanian (60′ Boattin); Bonansea, Girelli, Staskova

Sassuolo (4-4-2): Lemey; Filangeri, Dongus, Philtjens, Orsi (90′ Iriguchi); Dubcova, Mihashi, Parisi (70′ Benoit), Santoro; Clelland, Bugeja (46′ Cantore)