Allegri po Superpucharze: Piłka nożna to diabelski wymysł

Euforia po meczu z Romą nie trwała długo, już w kolejnym meczu nadszedł zimny prysznic. Błąd Alexa Sandro w 120. minucie kosztował Juventus utratę szans na Superpuchar Włoch. Po spotkaniu Massimiliano Allegri nie krył żalu w rozmowie z dziennikarzami Mediaset.

To było prawdziwe starcie, świetny test by zobaczyć, w jakim miejscu się znajdujemy. Niestety, piłka nożna wydaje się czasem wymysłem diabła. Popełniliśmy taki błąd w meczu z najsilniejszą drużyną ligi włoskiej. Ale graliśmy dobrze, nie mam chłopakom nic do zarzucenia“.

W przeciwieństwie do większości kibiców, Allegri jest zadowolony również z Alexa Sandro: “Ta porażka nas uwiera, boli nas. Musi sprawić, że ze sportową złością podejdziemy do meczów ligowych, Pucharu Włoch, Champions. Spójrzmy na pozytywy. Wyglądamy lepiej pod względem fizycznym i coraz lepiej gramy. Jestem zadowolony z Ruganiego, Alex Sandro wrócił na swój właściwy poziom, błąd w końcówce tego nie zmienia. Dybala? Ryzykowaliśmy wpuszczając go w poprzednich meczach, po kontuzji nie może jeszcze grać tak intensywnie. Dzisiaj miał 60 minut. Kulusevski zagrał świetny mecz, w drugiej połowie pozwalaliśmy rywalom na niewiele albo zupełnie na nic. Patrzenie jak inny świętują zwycięstwo nas drażni, to nam pomoże“.

Trener skomentował też postawę Bonucciego, który po bramce na 2:1 dla Interu pokłócił się z przedstawicielem drużyny przeciwnej, co uchwyciły kamery: “Nic się nie stało, nie był nerwowy. Miał wejść na boisko w perspektywie rzutów karnych. Ale do karnych nie doszło, więc nie wszedł“.