Taktyka: Drugie Wembley Allegriego. Analiza meczu Roma – Juventus (artykuł)

Juvepoland Taktyka2

W początkowej fazie tego sezonu wielokrotnie pojawiało się porównanie sezonu 2015/16 w wykonaniu Juventusu, Spotkanie z 9 stycznia na Stadio Olimpico było najbardziej emocjonującym i przewrotnym meczem Juventusu od wielu lat. Stara Dama dokonała zadziwiającej rimonty, w siedem minut odrabiając wynik z 3-1 na 3-4. To pierwsze zwycięstwo Juve w stosunku 4-3 na wyjeździe od 1998 roku i dopiero trzeci mecz wygrany takim wynikiem w XXI wieku. Spotkanie przebiegało podobnie do pamiętnego meczu z Tottenhamem na Wembley w 2018 roku: totalna dominacja gospodarzy od początku spotkania i genialne zmiany Massimiliano Allegriego po godzinie gry – z bocznymi obrońcami na pierwszym planie – które w kilka minut odwróciły starcie.

Jak przebiegało najbardziej szalone spotkanie Juventusu od wielu lat? Co konkretnie zrobili Allegri z Landuccim, by wyjść z beznadziejnej sytuacji? Na to pytanie odpowiada Ariel Labzik w artykule Drugie Wembley Allegriego. Analiza taktyczna meczu Roma – Juventus.

Zachęcamy również do regularnego odwiedzania działu ARTYKUŁY.