Juventus Women 2:2 Fiorentina Women. Remis po ciężkim boju

W sobotę zawodniczki Juventus Women rozgrywały kolejne spotkanie ligowe w tym sezonie. Tym razem przyszło im się zmierzyć z damską drużyną Fiorentiny. Pomimo sporej różnicy punktowej pomiędzy oboma zespołami, spotkanie było bardzo wyrównane i zaczęło się lepiej dla Fiorentiny, która zajmuje 8 miejsce.

Już w 14. minucie prowadzeniem gościom dała Valentina Giacinti, czym mocno podcięła skrzydła naszym zawodniczkom na samym początku meczu. Gdyby tego było mało to 34. minucie piłkę do własnej bramki, wysłała Sara Gama i Fiorentina prowadziła 0:2. Na szczęście w doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę kontaktową zdobyła Valentina Cernoia i ustaliła wynik do przerwy na 1:2. Druga połówa rozpoczęła się lepiej dla piłkarek Juventus Women, bowiem w 58. minucie bramkę wyrównującą strzeliła Arianna Caruso. Pomimo przeprowadzonych zmian wynik końcowy się już nie zmienił i ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Juventus Women (4-3-3): Aprile; Hyyrynen, Gama, Lenzini, Nilden; Caruso, Cernoia, Rosucci; Bonansea, Staskova, Hurtig (73′ Bonfantini)

Fiorentina (4-3-1-2): Tasselli; Cafferata (63′ Aronsson), Kraverts, Breitner (78′ Catena), Vigilucci; Neto (74′ Tortelli), Mascherello (74′ Baldi), Huchet; Boquete; Giacinti, Sabatino